Shadow

„Okulary szczęścia” Rafael Santandreu

okladka_OKULARY_SZCZESCIA_druk.indd

Załóż okulary szczęścia

Życie jest bardzo proste, jeśli masz dobrze umeblowaną głowę. W podróż po klucz do własnej siły psychicznej Rafael Santandreu, znany hiszpański psychoterapeuta, zaprasza polskich czytelników już 12 października, wraz z premierą książki „Okulary szczęścia”.

Czy koniecznie trzeba „mieć dobrą pracę”? Czy życie bez podróży musi być uboższe? Czy każdy musi mieć dzieci, by być szczęśliwym? Autor „Twojego umysłu na detoksie”, znany hiszpański psychoterapeuta Rafael Santandreu odpowiada: „Ależ skąd!” – i wraca z książką, która pomaga wskazać i zwalczyć w sobie szczególnie obciążające nas psychicznie irracjonalne przekonania.

„Nie to nas dotyka, co się nam zdarza, ale to, co mówimy sobie o tym, co się nam zdarza” – cytat z Epikteta jest w książce Santandreu punktem wyjścia do wyłożenia podstawowych rozpoznań psychologii kognitywnej. Autor oferuje czytelnikom możliwość skorzystania z jej metod bez wizyty u specjalisty – przekazuje najbardziej cenione przez siebie recepty na zmianę wzorów myślenia. To one, a nie okoliczności życiowe, czyli czynniki zewnętrzne, najczęściej czynią nas  nieszczęśliwymi. Odpowiadają za lęki, zahamowania, nieumiejętność wykorzystania własnego potencjału do czerpania radości z życia.

Główne przesłanie książki Santandreu brzmi: każdy z nas może się zmienić i to w radykalny sposób. A skuteczność rad, które oferuje, potwierdzają setki tysięcy udanych terapii. Autor skrupulatnie wylicza podstawowe błędy psychologiczne, pokazuje skąd się biorą i jak je skutecznie wyeliminować. Precyzyjnie analizuje „irracjonalne przekonania”, o których istnieniu nie zawsze wiemy. Tak psychologowie nazywają przeświadczenia, których nabraliśmy w jakimś momencie – od nauczycieli, przyjaciół czy z naszego własnego doświadczenia – przesadne lub wprost fałszywe, lecz skłaniające nas do komplikowania sobie życia. Santandreu zwalcza je, ucząc czytelników, jak wdrożyć w swoje życie psychiczne ważną dla psychologii poznawczej zasadę „wystarczalności”, polegającą na uświadomieniu sobie, że potrzebujemy zaskakująco niewiele, by czuć się dobrze. I, najczęściej, już to mamy.

„Okulary szczęścia” to książka bazująca na najnowszych trendach w psychologii i szeroko zakrojonych badaniach. Umiejętność niezwykle przystępnego wyłożenia trudnej problematyki czyni z pracy Santandreu praktyczny i czytelny przewodnik psychologiczny dla każdego.

„Życie jest bardzo proste, jeśli masz dobrze umeblowaną głowę”. – Rafael Santandreu

 

Rafael Santandreu jest hiszpańskim psychoterapeutą, autorem książek „Twój umysł na detoksie” i „Szkoła życia“, autorytetem często występującym w radiu i telewizji. Urodził się i mieszka w Barcelonie, którą uważa za jedno z najpiękniejszych miast na świecie.

Premiera: 12.10.2016
Cena: 34,90 zł
Wydawnictwo MUZA SA

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *