Shadow

„Wypadki małżeńskie” Randy Susan Meyers

wypadki_malzenskie_okladka

Cała prawda o ciemnej stronie małżeństwa

Absorbujące spojrzenie na pułapki w bliskich relacjach i wyzwania życia rodzinnego. Książka, której nie sposób odłożyć i którą trudno zapomnieć. „Wypadki małżeńskie” Randy Susan Meyers w księgarniach od 14 września.

Maddy i Ben są małżeństwem od piętnastu lat. Ona stara się pogodzić pracę zawodową z wychowaniem trójki dzieci i obowiązkami żony. On niespecjalnie jej w tym pomaga. Jest wybuchowy i z byle powodu wpada w gniew. Maddy nigdy nie wie, co wyprowadzi męża z równowagi. Dla spokoju i dla dobra dzieci stara się nie dolewać oliwy do ognia, dzięki czemu w rodzinie panuje względna, choć krucha równowaga. Pewnego dnia, kiedy jadą razem samochodem, dochodzi do kolejnej awantury, która kończy się groźnym wypadkiem. Maddy zapada w śpiączkę. Udaje się ją uratować, ale ma przed sobą długą rekonwalescencję. To początek radykalnych zmian w życiu ich rodziny…

Randy Susan Meyers z uporem dziennikarki śledczej i niezwykłym talentem powieściopisarskim opisuje ewolucję i konsekwencje przemocy emocjonalnej. Prowadzi czytelnika w głąb serc i umysłów postaci, zmieniając perspektywy narracji: pozwala śledzić wydarzenia nie tylko oczami Maddy, ale i Bena oraz ich czternastoletniej córki. „Wypadki małżeńskie” to prowokacyjna i przenikliwa książka, opisująca pułapki w bliskich relacjach i wyzwania życia rodzinnego.

Prawda o nim wyżerała ją jak kwas od środka. Przypomniała sobie, jak bardzo się pilnowała, kiedy otwierały się drzwi i Ben wracał do domu. On nigdy nie musiał się pilnować. Dzikie awantury są o wiele łatwiejsze. Czy wszyscy mężczyźni są tacy? A może to Ben odstaje od normy? Zawsze się na tym potykała – na niewiedzy, co jest normą w ich związku. Kobiety zachowują się bardzo różnie w towarzystwie mężów: trochę się pilnują, chichoczą nerwowo, liczą się z ich zdaniem, zanim wyartykułują własne sądy. Wiedziała, że inne kobiety wkładają emocjonalny fartuch, kiedy mąż jest w pobliżu. Zupełnie tak jak ona. Ale czy właśnie to jest normą? Czy tak jest okej? – fragment powieści

 

Randy Susan Meyers  – amerykańska pisarka urodzona i wychowana w Nowym Jorku. Autorka trzech powieści. Zanim rozpoczęła karierę pisarską, pracowała z ofiarami przemocy domowej i jej sprawcami. Sama pochodzi z takiej rodziny, dlatego jej książki są autentyczne i znajdują tak wielu czytelników. Mieszka wraz z mężem w Bostonie. Powieści Meyers były nagradzane, goszczą na amerykańskich listach bestsellerów, są rekomendowane przez ponad 2000 bibliotek publicznych w Stanach Zjednoczonych. W wydawnictwie MUZA ukazała się również jej powieść „Bezpieczne kłamstwa”.

Premiera: 14.09.2016
Cena: 39,90 zł
Wydawnictwo MUZA SA

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *