Shadow

Bieganie na odchudzanie

Bieganie to idealny wręcz sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów i poprawę kondycji naszego organizmu. Jest to sport łatwy, przyjemny i dostępny dla każdego. Nie potrzeba tu wcale żadnych specjalnych urządzeń czy drogich sprzętów tak jak w wielu innych dyscyplinach sportowych. Wystarczą dobre chęci, wygodne, sportowe buty i ruszamy w trasę.

Aby zrzucić zbędne kilogramy, musimy pamiętać o tym, żeby biegać przynajmniej cztery razy w tygodniu po czterdzieści minut. Oczywiście na początku nie damy rady biegać tak długo i nie należy tego robić na siłę. Biegi zaczynamy zawsze od krótkiej rozgrzewki, żeby rozgrzać wszystkie mięśnie i nie doprowadzić do zakwasów. Z każdym dniem wydłużamy dystans, tak, aby stopniowo przyzwyczajać organizm do tego wysiłku.

Bieganie szybko sprawi, że zaczniemy zrzucać nadmiar tkanki tłuszczowej. Co niezwykle istotne, chudnięcie będzie następowało równomiernie ze wszystkich części ciała.

Podczas biegania pracują bowiem zarówno mięśnie nóg, pleców, pośladków i brzucha. Jest to wspaniały trening, który szybko wysmukli nasze ciało i ujędrni.

Pamiętajmy o tym, aby do biegania zakładać wygodne, sportowe obuwie. Najlepiej takie, które jest przeznaczone do biegów i ma specjalne podeszwy. Można również kupić w sportowych sklepach specjalne wkładki do biegania, które wkładamy do adidasów i wówczas nasze stopy są bardziej chronione. Ważny jest również strój, który musi być wygodny i z tkanin, które odprowadzają pot. W chłodniejsze dni przyda się również czapka, która ochroni głowę przed wiatrem. Komfort jest tutaj bardzo istotny, gdyż łatwo doprowadzić organizm to kontuzji i przeziębień. Wówczas nie będziemy mieć siły na dalsze zmagania z odchudzaniem i ze sportem.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *