Shadow

Jak przygotować wnętrze na wiosnę?

Wiosna już jest w kalendarzu, od pewnego czasu także widać ją za oknem. Nawet małe zmiany mogą sprawić, że poczujemy, że wiosna jest już w pełni, nie tylko za oknem, ale także w naszym domu! Nie trzeba robić generalnego przemeblowania. Wystarczy tylko kilka szczegółów. Jak jednak tego dokonać?

Po pierwsze warto pamiętać o otwieraniu okna i wpuszczaniu świeżego powietrza do mieszkania! Duży dopływ tlenu sprawi, że będziemy mieć znacznie więcej energii do działania. Warto o tym pamiętać szczególnie przed snem! Da nam to gwarancję lepszej jakości snu.

Często w mieszkaniu posiadamy drewniane meble. Czasem jest tak, że ten kolor staje się nudny i zastanawiamy się w jaki sposób go zastąpić. Jest na to niezawodny sposób. Wystarczy kupić farbę kredową w interesującym nas kolorze, a następnie pomalować nią nasze krzesło. Co więcej farba ta nadaje się także do malowania płyt mdf szkła, metalu i plastiku. Mebel nie wymaga od nas wcześniejszego szlifowania i wystarczy go tylko umyć wodą z płynem do mycia naczyń.

Porządki! Brzmi banalnie, ale przez umyte okna można wpuścić do domu znacznie więcej światła. Dobrym sposobem jest zrobienie roztworu wody, octu i spirytusu salicylowego w proporcjach 1:1:1. Trikiem na brak smug jest przetarcie okna do sucha zgniecionymi gazetami. Chodzą plotki, że farba drukarska bardzo dobrze nabłyszcza szyby.

Jeśli zastanawiamy się co zrobić, aby w naszym mieszkaniu było znacznie bardziej optymistycznie to bardzo dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w kolorowe zasłony lub wzorzyste firany. Na pewno wiosną warto zwrócić uwagę na różnego rodzaju tiule, organzy, lny czy bawełnę. Wzory oczywiście obowiązkowo kwiaty, nie tylko te wyraźne wzory kwiatów, ale także modne róże czy egzotyczne rośliny. Dobrym motywem są ptaki, także te z tropikalnej dżungli. Najlepsze kolory to oczywiście różnego rodzaju żółcie czy pomarańcze. Także soczysta zieleń jest dobrym rozwiązaniem oraz róż, czerwień czy błękit.

Urozmaiceniem w mieszkaniu może się okazać ładna dekoracja. Także żywe kwiaty sa dobrym wyborem. Wiosną warto zainteresować się krokusami i hiacyntami. W tym momencie bardzo modne jest hodowanie tych kwiatów w dużych szklanych słojach zamiast w doniczkach. Można opatulić cebulkę pąkiem mchu czy obłożyć kamieniami. Na pewno zakwitnie, tylko dajmy jej trochę czasu.

Zimowe rzeczy dobrze jest schować już zupełnie na dno szafy. W końcu nie będą nam one zupełnie potrzebne!

Dobrym rozwiązaniem na zaoszczędzenie miejsca, jest zamknięcie tych rzeczy w workach próżniowych, ponieważ z ich pomocą można znacznie zmniejszyć objętość rzeczy, które do nich wkładamy. Do oznaczania butów może przydatne okazać się zrobienie zdjęcia i przyklejenie go na pudełku butów. Wtedy od razu będzie wiadomo co znajduje się w środku.

Jeśli szukamy sposobu, by szybko odświeżyć nasze meble to najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w nowe gałki, szczególnie w kuchni może się to okazać dobrym rozwiązaniem! Można zainwestować w drewniane, ceramiczne lub metalowe, w zależności od upodobania!

Warto także zajrzeć do sypialni! Przewietrzenie materacu jest bardzo dobrym pomysłem, można ustawić go w pionie blisko otwartego okna, jeśli nie mamy balkonu, by tam go wystawić. Najlepiej niech stoi tak przez kilka godzin.

Można go również dokładnie odkurzyć, głównie po to by pozbyć się roztoczy. Materac warto jest obrócić na drugą stronę oraz o 180o. Jeśli posiadamy pokrowiec to warto jest go wyprać. Z kolei jeśli pośród naszej pościeli nie ma żadnej w kwiaty lub wiosenne wzory, to może warto się zastanowić nad kupnem nowej, przeznaczonej na wiosnę?

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *