Shadow

Sposoby na wsparcie potencji u mężczyzn

Problemy z potencją, czyli zdolnością do prawidłowych reakcji seksualnych, mogą dotykać mężczyzn w każdym wieku. Powodują nie tylko spadek zainteresowania prowadzeniem aktywnego życia erotycznego, lecz również spadek samooceny i poczucia własnej wartości. Oto kilka sposobów na wsparcie męskiej potencji.

Czym spowodowane są problemy z potencją?

Jeszcze kilka lat temu uważano, że problemy z potencją dotyczą wyłącznie starszych wiekiem mężczyzn. Dziś natomiast wiadomo, że dotykają one nawet młodszych wiekiem, którzy z medycznego punktu widzenia powinni być całkowicie sprawni seksualnie. Jakie są przyczyny problemów z potencją? Wśród najczęstszych wymienia się:

  • zaburzenia wydzielania hormonów,
  • zaburzenia erekcji i wytrysku,
  • zły stan psychiczny,
  • nadmierną ekspozycję na stres,
  • palenie papierosów,
  • spożywanie nadmiernych ilości alkoholu.

Jak mądrze wspierać męską potencję?

W aptekach dostępne są liczne preparaty, które mają za zadanie wspierać męską, jednak warto pamiętać, że działają one jedynie doraźnie. Tymczasem pozytywne efekty można też osiągnąć bez stosowania środków farmakologicznych, na przykład poprzez unormowanie trybu życia. Ważne jest zachowanie balansu pomiędzy pracą zawodową a życiem osobistym. Nie jest wskazana nadmierna ekspozycja na stres, warto natomiast postawić na regularny odpoczynek oraz zdrowy, pełnowartościowy sen. Należy odstawić używki, a jednocześnie zacząć zdrowo się odżywiać (jeść 5 posiłków dziennie, wykluczyć z diety słodycze i produkty przetworzone) i regularnie uprawiać sport, nie przeforsowując przy tym organizmu. Praca nad potencją to również poprawa stosunków z partnerką, rozmawianie o swoich potrzebach, wątpliwościach czy upodobaniach. Prawidłowa relacja to istotny czynnik natury psychologicznej, mogący wpływać na zachowania w sypialni. Ciekawą alternatywą będą również akcesoria uprzyjemniające życie erotyczne. Dostępne są one w sklepie internetowym area69.pl. Docelowo można również sięgnąć po różnego rodzaju leki wspierające potencję czy libido, jednak warto wybierać przede wszystkim suplementy diety, bogate w witaminę E, cynk czy argininę. Jednocześnie warto dać swojemu organizmowi czas – problemy z potencją powinny zniknąć w ciągu kilku tygodni, jednak przeforsowany, przemęczony organizm będzie potrzebował nieco więcej czasu na regenerację. 

Odpowiedni moment na stosunek

Duży wpływ na męską potencję ma również moment, w którym dochodzi do odbywania stosunku seksualnego. Warto poprzedzić go długą, namiętną grą wstępną, która pozwoli wprowadzić się w dobry nastrój. Należy natomiast unikać szybkich i niedbałych stosunków, które często nie pozwalają osiągnąć maksimum przyjemności, jednocześnie budując negatywny obraz relacji z partnerką. Mężczyźni powinni też pamiętać, że najważniejsza jest jakość, a nie ilość.

Kiedy warto udać się do lekarza?

Z wieloma przyczynami problemów z potencją mężczyzna jest w stanie poradzić sobie samodzielnie, wprowadzając w życie pewne zmiany. Niemniej jednak w niektórych przypadkach konieczne staje się zasięgnięcie pomocy lekarza. Kiedy należy udać się do specjalisty? Przede wszystkim w sytuacji, gdy poza brakiem potencji pojawiają się inne niepokojące objawy, związane na przykład z funkcjonowaniem układu nerwowego, krwionośnego czy płciowego. Wtedy najczęściej lekarz zleca przeprowadzenie podstawowych badań, a razie potrzeby kieruje pacjenta do odpowiedniego specjalisty. Pomocy medycznej warto szukać także w przypadku, gdy domowe metody nie przynoszą oczekiwanych efektów. Jeśli po około 2-3 miesiącach nie widać żadnej poprawy, konieczna jest wizyta u specjalisty.

Przeczytaj także