Shadow

Sobotnia impreza nie musi oznaczać bólu głowy!

sposoby-na-kaca

Lubisz imprezować, ale nie przepadasz za „syndromem dnia następnego”? W takim przypadku zanim wyjdziesz na spotkanie, pamiętaj o tych kilku prostych radach – zapomnisz o przykrych objawach kaca!

Z alkoholem można przesadzić bardzo łatwo, nawet jeżeli wcześniej założyło się, że na imprezie wypije się tylko dwa-trzy drinki. Dobra atmosfera i znajomi powodują, że zwykle kończy się na kilku więcej. Gdy nie przepadasz za kacem, a kto go lubi, wtedy przygotuj się dobrze do imprezy, żeby następnego dnia czuć się wyśmienicie. O czym pamiętać?

Zadbaj o dietę

Zanim wyjdziesz na imprezę, zjedz coś, szczególnie jeżeli wiesz, że już od wejścia zostaniesz poczęstowana alkoholem. Pusty żołądek oznacza szybsze wchłanianie się alkoholu, co z kolei powoduje, że zaczniesz czuć się od razu jak po jego znacznie większej ilości. Posiłek powinien być przede wszystkim bogaty w węglowodany złożone, na przykład pełnoziarniste pieczywo, brązowy ryż, pełnoziarnisty makaron, a także w tłuszcze. Wtedy metabolizm alkoholu będzie przebiegał wolniej, a ty będziesz czuć się lepiej.

Dobrana dieta przyda się również po nocy spędzonej na imprezowaniu. Żeby uzupełnić składniki wypłukane przez alkohol, warto przede wszystkim postawić na słodzone napoje, na przykład gorącą herbatę z cytryną, dobrym pomysłem jest też sok pomidorowy, który dobrze ugasi pragnienie, a także woda z cytryną. Warto wypić szklankę wody czy herbaty także przed położeniem się spać, żeby uzupełnić poziom płynów.

Ruch na kaca

Na kaca działa także uprawnianie sportów i ogólnie ruch – w ten sposób organizm jest zmuszony do wysiłku i szybciej „wypoci” wszystkie toksyny pozostałe po imprezie. Dodatkowo uprawiając swój ulubiony sport, szybciej się rozbudzisz i wprowadzisz się w lepszy humor! Pomoże też prysznic – najlepiej naprzemiennie ciepły i zimny, który pobudzi w ten sposób krążenie.

A może środki farmakologiczne?

Jeżeli dopiero szykujesz się na imprezę, pomyśl o zakupieniu specjalnych środków farmakologicznych zapobiegających nieprzyjemnym objawom kaca. Dzięki optymalnie dopasowanym składnikom nie tylko przyspieszają metabolizm alkoholu, ale również obniżają jego stężenie we krwi. Jedyny warunek to przyjęcie środka w trakcie imprezy lub też bezpośrednio po jej zakończeniu.

Jaki jest najlepszy sposób na kaca? Dieta, ruch, wyroby medyczne – każdy musi znaleźć skuteczne rozwiązanie dla siebie. Nie zmienia to faktu, że dobrze jest po prostu ograniczać alkohol – lepiej zapobiegać niż leczyć!

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *