Shadow

Jak wybrać odpowiednie buty trekkingowe dla kobiet?

W dzisiejszych czasach pojawiają się coraz to nowsze rodzaje aktywności fizycznej, które mają w przyjemny sposób pomóc nam zadbać o własną kondycję i sylwetkę. Coraz większą popularnością – wśród kobiet i mężczyzn – cieszy się trekking, czyli nic innego jak tylko spacerowanie po górach. Oczywiście jest to również jeden z „tańszych” sposobów na zgubienie wagi, gdyż nie wymaga od na kupna karnetu na siłownie, ani ogromnej ilości sprzętu. Warto jednak zauważyć, że koniecznie trzeba się wyposażyć w odpowiednie buty trekkingowe. Na co więc warto zwracać uwagę, przy wyborze modeli dla kobiet?

Buty trekkingowe dla pań i rodzaj ich cholewki

Buty trekkingowe damskie to z pewnością dość zróżnicowana oferta produktowa. Producenci bowiem prześcigają się w pomysłach odnośnie tego, jak podnieść atrakcyjność swoich wyrobów. Panie są również dość „wybredne” jeśli chodzi o design i samą ich estetykę. Jednocześnie, pamiętajmy o tym, że buty trekkingowe są rodzajem obuwia funkcjonalnego, które przeznaczone jest do uprawiania górskich wędrówek. Wobec tego zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu, warto sprawdzić jak prezentuje się cholewka wybranych butów trekkingowych. Powinna być ona przede wszystkim:

  • wysoka – buty trekkingowe powinny mieć cholewkę, która będzie w stanie zakryć przynajmniej całą kostkę. Będzie to gwarancja odpowiedniej stabilizacji, a także przyczyni się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia jakiejkolwiek kontuzji podczas górskich wędrówek.
  • usztywniania – cholewka w butach trekkingowych musi zapewnić nam także dodatkowe usztywnienie, by każdy kolejny krok był pewniejszy od poprzedniego.

Wybór odpowiedniej cholewki w butach trekkingowych damskich może nie tylko poprawić komfort chodzenia po górach, ale także znacznie zmniejszyć ryzyko urazów i kontuzji, które mogą pojawić się jako następstwo nieroztropnie postawionej stopy. W górach warto dbać przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo.

Damskie buty trekkingowe oraz ich podeszwa

Kolejnym, niezwykle ważnym aspektem wyboru butów trekkingowych dla kobiet jest nic innego, jak tylko ich podeszwa. To ona w dużej mierze będzie miała wpływ na stabilność i odpowiednią przyczepność do nierównego podłoża. Dodatkowo, odpowiednia podeszwa zagwarantuje nam również perfekcyjną amortyzację tak, by stąpnięcie drobne kamyczki i inne przeszkody nie kończyły się dla nas dyskomfortem lub bólem. Wybierając więc buty trekkingowe panie powinny dokładnie sprawdzić, czy podeszwa jest gruba i wyprofilowana. Powinien się na niej znajdować szereg rowków, które zapobiegają poślizgom. Dodatkowo musi ona być wykonana z solidnego tworzywa, które jest nie tylko wytrzymałe, ale także cechuje się pokaźną elastycznością.

Estetyka butów trekkingowych dla pań i nieograniczone możliwości wyboru

Finalnym aspektem, na który większość kobiet i tak zwróci uwagę podczas wyboru butów trekkingowych, jest ich design oraz estetyka. Panie jednak w tym momencie mają wręcz nieograniczone możliwości wyboru. Okazuje się, że producenci butów trekkingowych damskich posiadają w swojej ofercie maksymalnie zróżnicowane modele, które cechują się odmienną kolorystyką, a także odmiennym fasonem. Warto jednak w pierwszej kolejności z rozwagą podejść do wyboru zarówno cholewki jak i podeszwy, gdyż to one są najwazniejszymi parametrami dobrze dobranych butów trekkingowych. Wybór koloru i stylu obuwia warto sobie zostawić na sam koniec. Choć modny wygląd dla kobiet zawsze jest w cenie, to jednak w górach liczy się przede wszystkim wysoki poziom bezpieczeństwa.

Przeczytaj także