Shadow

4 najlepsze książki fantastyczne

Chcesz zacząć swoją przygodę z literaturą fantastyczną? Mamy dla Ciebie kilka interesujących pozycji:

1. Harry Potter – cała seria

Książki J.K Rowling są jednymi z najbardziej znanych na świecie, a już zdecydowanie najlepiej sprzedającymi się książkami. Cała fabuła krąży wokół młodego czarodzieja, który próbuje odnaleźć siebie w świecie pełnym magii. Skąd tak duże zainteresowanie książką? Zabawne i pełne zwrotu akcji momenty, świetnie napisane postacie oraz magiczny, nierealny świat, który jest marzeniem każdego. Każda z 7 części ma dodatkowo swoją ekranizację.

2. Opowieści z Narnii

Książka C.S. Lewis to idealna książka dla młodszych. Całość to cykl siedmiu powieści, które napisane zostały od 1949 do 1954 roku. Pomimo upływu czasu książki dalej cieszą się ogromną popularnością zarówno u najmłodszych jak i u starszej publiki. Jest to ciekawa opcja na pierwszą książkę, gdzie pokażemy maluchowi walkę dobra ze złem oraz potyczki grupy przyjaciół.

3. Alicja w Krainie Czarów

Bajkę widział prawie każdy, ale ilu z nas czytało książkę L. Carroll? Co prawda, książka napisana została w XIX wieku ale nikt nie śmie wątpić, że dalej jest jedną z najlepszych książek fantastycznych na świecie. O czym opowiada? Książka to historia dziewczynki, która biegnąc za królikiem wpada do króliczej nory. Od tej pory czeka ją masa abstrakcyjnych przeżyć, które są niesamowicie zabawne. Jak każda dobra książka, tak i ta doczekała się swojej ekranizacji. Ba! Nawet więcej niż jednej. Jednak największy sukces przypada na dzieło Tima Burtona, który idealnie oddał klimat książki w charakterystycznym dla niego sposobie.

4. Hobbit , czyli tam i z powrotem

Dzieło J. R. R Tolkiena, który później obdarzył nas także Władcom Pierścieni. Obie książki wprowadzają nas w fantastyczny świat, gdzie na nowym kontynencie spotkamy różne rasy, zaczynając na elfach, przez krasnoludy, trolle, ludzi na okach kończąc. Oczywiście jest to historia dobra ze złem, ale opowiedziana w tak intrygujący sposób, że książki czyta się o wiele za szybko.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *