Shadow

7 najpopularniejszych perfum damskich

Perfumy były używane już tak naprawdę w czasach starożytnego Egiptu i to w takiej formie, jaka jest nam znana dzisiaj. Zostały spopularyzowane dopiero pod koniec XVIII w. We Francji. Jeżeli w odpowiedni sposób dobierzemy damski zapach, to pomoże on wyeksponować kobiecość, dodać zmysłowości oraz podkreślić niezależność. Oczywiście można osiągnąć wszystko na raz. Marylin Monroe powiedziała kiedyś, iż kilka kropel pięknego zapachu, to jedyne, co kobieta powinna mieć na sobie.

Każdego roku wypuszcza się na rynek całą masę różnorodnych zapachów. Niezwykle trudno zatem wybrać te, które są dla nas najpiękniejsze. Warto zaznaczyć, iż wśród tych tysięcy pachnących nowości można znaleźć również takie perfumy, które ciągle są numerem jeden i mimo, że trendy idą do przodu, to one akurat są nieśmiertelne.

Poznajcie listę 7 ponadczasowych i kultowych zapachów, które od wielu lat należą do najlepiej sprzedających się perfum na świecie!

  • Chanel nr 5. – klasyk, który powstał prawie sto lat temu. Został stworzony przez perfumiarza Ernesta Beaux, który jako pierwszy wykorzystał je w kompozycji zapachowej aldehydy. Mówi się, iż zapach przeszedł pięć reformacji i za każdym razem był dostosowany do istniejących trendów. Nadal jednak wzbudza kontrowersje, gdyż uważany przez większość osób za zabytek – nie do noszenia na co dzień.
  • Chanel Coco – woń, która zawsze jest na czasie. Niezwykle elegancka i lżejsza od kultowej 5. Jednakże nadal jest mocna, wyrazista oraz trwała. Jakiś czas temu ukazała się jej najnowsza wersja, czyli Coco Noir, która została zamknięta w masywnym i czarnym flakonie, a jego zapach przypomina kobietę wartą milion dolarów.
  • Dior Poison – nadal niezwykle zachwycająca trucizna Diora, która stanowiła flagowe perfumy lat 80 – tych. Wieczorowe, intensywne oraz bardzo wytworne. Przepiękne i bardzo kobiece.
  • L’Air du Temps– Nica Ricci – kobiecy zapach, który został stworzony w 1948 roku przez dom mody Nina Ricci i od niemalże siedemdziesięciu lat stanowi jeden z najbardziej popularnych perfum świata. Dwa szklane gołębie, które zdobią kryształowy flakon, zostały zaprojektowane oraz wykonane przez słynną pracownię artystyczną Lalique. Miały symbolizować pokój. Zapach wyraża ponadczasową elegancję, która szczególnie spodoba się kobietom dojrzałym.
  • Opium YSL – zapach kultowy i z całą pewnością uzależniający. Powstał z myślą o kobietach, które są odważne oraz nie znają granic. Aromat perfum jest orientalny, gorzki, a przy tym niezwykle kuszący.
  • Miss Dior – zapach, który przyciąga. Perfumy pachnące miłością i stanowiące flagowy zapach domu mody Dior. Został stworzony dla kobiety zakochanej, młodej i uroczej – siostry projektanta. Perfumy wyróżnia słodycz połączona z elegancją. Powstało wiele odmian, jednak każda jest utrzymana w tonacji klasyki.
  • Dior J’adore – zapach, który utrzymuje się wciąż na szczycie. Kupowany jest bardzo chętnie, gdyż jest niesamowicie oryginalny oraz niezapomniany. Bardzo elegancki, klasyczny i zniewalająco kwiatowy.
Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.