Shadow

5 najlepszych filmów do obejrzenia tej jesieni

Uwielbiasz jesienne wieczory i seanse filmowe z kakao w ręce? Mamy dla Ciebie listę filmów, które warto obejrzeć!

1. Duma i uprzedzenie

Klasyk, który ma zwolenników na całym świecie. Cudowna historia, która zachwyca swoją ponadczasowością. Film to ekranizacja napisanej przez Jane Austen jednej z najsłynniejszych powieści na świecie. Fabuła opowiada historię pięciu sióstr, które żyją w dawnych czasach Anglii. Ich spokojne dotychczasowe życie zmienia przeprowadzka dwóch kawalerów do sąsiedztwa. Są opinie, że film ten jest prawdziwym corocznym must-have jesieni.

2. Dziennik Bridget Jones

Jeśli do tej pory nie widziałeś tego filmu… jak?! Bridget swego czasu skradła serce prawdopodobnie każdej osoby, która film widziała co najmniej raz. Historia jest prosta, nieporadna Brytyjka, która próbuje podbić świat robiąc masę nietaktownych rzeczy po drodze. Niewłaściwi mężczyźni, zbyt duże dawki alkoholu i słowa, których dama wymawiać nie powinna – kto nie jestem temu winny?

3. Stowarzyszenie umarłych poetów

Film, to nieliczny dowód na to, że obraz kinowy może swoją wartością znacznie przewyższa książkę. Akcja toczy się jesienią pod koniec lat 50. XX wieku, kiedy w elitarnej szkole pojawia się nowy nauczyciel, Keating. Oj, ile Keating może namieszać w zwykłej standardowej edukacji! Jego niebywałe podejście do nauki i pasja do poezji szybko przenosi się na uczniów, którzy zakładają Stowarzyszenie umarłych poetów. Film zmusza do myślenia i wzrusza – czyli dokładnie to, czego oczekujemy od październikowych wieczorów.

4. Amelia

Film o niebywałym klimacie, który do tej pory zainspirował niesamowitą ilość twórców na całym świecie. Subtelność i ciepło bijące z filmu są kompletnie nie do podrobienia dla innych reżyserów. Akcja toczy się w przepięknym Paryżu, gdzie Amelia, kelnerka w jednej z wielu paryskich kawiarni, znajduje pudełko ze skarbami. Dziewczyna za wszelką cenę próbuje odnaleźć właściciela, a kiedy jej się to udaje, dziewczyna postanawia, że to właściwie dobrymi uczynkami będzie uszczęśliwiać innych.

5. Love, Rosie

Znaleźć komedię romantyczną, która potrafi jeszcze zaskoczyć to naprawdę wysiłek. Jednak kiedy mówimy o Love, Rosie jest to totalnie możliwe. Film jest zbudowany na podstawie książki Cecelii Ahern i jego fabuła jest co najmniej niesamowita. Historia dotyczy dwójki młodych ludzi i toczy się na przestrzeni lat. Ich wątki przypominają przesunięte sinusoidy, które co jakiś czas spotykają się w jednym miejscu. Subiektywnie mówiąc, jedna z lepszych komedii romantycznych jaką udało się nam obejrzeć.

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *