Shadow

Love Vegan. Gotowy jadłospis na 21 dni. Hanna Stolińska – Fiedorowicz, Violetta Domaradzka, Robert Zakrzewski.

Za oknem zima, więc warto poszukać jakiś ciekawych pomysłów na to by podnieść swoją odporność i każdego dnia czuć się lepiej. Najlepszym na to sposobem jest zwyczajnie zmiana diety. W moje ręce ostatnio wpadła książka „I love vegan”. Prawdą jest, że mięso jest akurat w mojej diecie bardzo ważnym elementem i średnio wyobrażam sobie, żebym mogła z niego zrezygnować. Postanowiłam jednak zrobić eksperyment i sprawdzić co ciekawe proponują autorzy tej książki.

Na pierwszy rzut oka książka zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Odpowiednie kolory na okładce, a do tego ciekawie zrobiona od strony graficznie właściwie każda strona. Biorąc ją do ręki od razu chce się zapoznać z całą treścią. Wygląd wizualny, więc jak najbardziej na plus.

Dużym plusem dla mnie był też prosty język, a do tego autorka stara się bardzo dokładnie od strony naukowej wyjaśnić swoje stanowisko, w taki sposób, żeby każdy mógł zrozumieć to co chce przekazać na temat zmiany żywienia. Do tego pokazuje także jakie nawyki każdy z nas powinien wprowadzić w swoje życie na co dzień. Oprócz zmiany diety bardzo ważne jest jednak, by zapewnić sobie codzienną dawkę ruchu. Zdaniem autorki wystarczy tylko 30 minut dziennie, by zauważyć zmianę w naszym samopoczuciu.

Książka zbudowana została w taki sposób, że można znaleźć w niej rozplanowaną dietę na 21 dni. Dodatkowo autorka zadbała o to by była ona odpowiednio zbilansowana. Wiele przepisów posiada dodatkowe informacje jak można konkretne danie urozmaicić i sprawić by robiąc je kolejny raz miało trochę inny smak. Przepisy są proste do wykonania, sprawdziłam osobiście i faktycznie dania te są szybkie do zrobienia, a dodatkowo bardzo smaczne. Autorka zapewnia też o tym, że są one bardzo zdrowe. Biorąc pod uwagę składniki na pierwszy rzut dieta jednodniowa wydaje się być bardzo dobrze rozplanowana. Autorka w dużej mierze skłania się do gotowania głównie z potraw z warzyw, owoców, także warzyw strączkowych, orzechów, a dodatkowo ze zbóż. Nigdy nie doceniałam kuchni roślinnej, ale ta książka podsunęłam mi kilka ciekawych pomysłów jak zmienić nawet potrawy, które przygotowywałam na co dzień. Dodatkowo przepisy, które są zamieszczone w tej książce są wyjątkowo dobre i smakują nie tylko dorosłym, ale także dzieci można do nich przekonać.

Moim zdaniem jest to idealna książka dla osób, które faktycznie chcą zacząć swoją przygodę ze zmianą swojego sposobu myślenia. Idealnie przygotowany jadłospis na 21 dni, daje podane na tacy proste przepisy, które może przygotować każdy. Przepisy te są także idealne dla osób, które mają mało czasu.

Przygotowanie tych potraw nie zajmuje duże czasu. Dużym plusem jest też fakt, że każda potrawa ma podaną kaloryczność. Dieta ta wymaga jednak bardzo dużej dyscypliny. Książka ta jest idealnym początkiem na zaczęcie zmiany swojej diety i poznanie podstawowych informacji na temat weganizmu.

Autorka pisze także o różnego rodzaju badaniach oraz o tym jak dieta może wpłynąć na nasz organizm.
Książka jest napisana prostym językiem. Odpowiednia dla każdej osoby, która lubi poznawać nowe rzeczy i nie boi się wyzwań.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *