Shadow

„Alchemia kariery kobiety. Daj sobie drugą szansę” – Magda Stawska

Magda Stawska napisała rewelacyjną książkę, która ukazuje nam jak prowadzić dobre życie w pracy. Lektura, jak sama nazwa wskazuje, dotyczy płci pięknej. Czyż nie ma większej wartości w życiu każdego z nas, niż chęć życia dobrze? Z pewnością każdy z nas dąży do tego, aby być szczęśliwym. Być może jednak mało ktoś zdaje sobie sprawę z tego, iż prowadzenie dobrego życia przekłada się na szczęście w życiu zawodowym oraz prywatnym. Myślimy, że warto usiąść na moment i zastanowić się nad tym co jest ważne i co powoduje u nas poczucie radości. Kiedy znajdziemy złoty środek, to okaże się, iż wiele spraw jest dużo prostszych niż mogło się nam wydawać.

„Alchemia kariery kobiety. Daj sobie drugą szansę” jest napisana przez kobietę dla kobiet, ale też i mężczyzn, dla których Pani są ważne. Poradnik przedstawia życie współczesnej kobiety w okresie sporych zmian społecznych oraz transformacji gospodarczej Polski po 1989 roku. Książka jest napisana z perspektywy kobiety, która obserwuje, ale również przedstawia historie z własnego życia zawodowego. Warto wspomnieć, że przez lata wspina się po drabinie kariery, jednak opisuje kobiety, które znalazły się na rozdrożu. Pokazuje ich sytuację w obliczu wzorców, które zostały wyniesione z domu i stereotypów jakie były wpajane w szkole. Niestety, często są one szkodliwe dla kobiet, a wręcz dyskryminujące. Warto przeczytać wskazówki, jeśli ktoś pragnie zmian na lepsze w swoim dotychczasowym życiu.

Dla kogo więc książka stanie się inspiracją?

Jeśli potrafisz marzyć o rzeczach, które niestety aktualnie z jakiś powodów, są dalekie od Ciebie. Tym samym, zatracasz się i nie potrafisz osiągnąć celu, ponieważ masz problem z czerpaniem radości w życiu. Chciałabyś przebić szklany sufit, lecz niekoniecznie wiesz jak się do tego zabrać. Nie ogarniasz chaosu, jaki zapanował w głowie, dlatego Twoje działania są po prostu niepewne. A przecież niepewność jest powiązana z naszym życiem. Szczególnie jeśli mówimy o życiu zawodowym. To właśnie ta cecha stanowi podstawową przeszkodę na drodze do osiągania szczęścia. Musimy pamiętać, co jest najważniejsze i jak dążyć do tego, aby się stale ulepszać. Poradnik zawiera również interesujące ćwiczenia na końcu rozdziałów, które warto wykonać. Być może pozwolą w jakimś stopniu otworzyć oczy i pomóc zrozumieć co ewentualnie robimy nie tak lub – co możemy zmienić, aby było pozytywnie.

Podsumowując wyżej zebrane informacje, to niewątpliwie poradnik będzie idealny dla każdej kobiety, która:

  • czuje brak mocy i towarzyszy jej bezsilność, jednak pragnie się rozwijać i walczyć ze stereotypami,
  • stoi na rozdrożu i tym samym musi podejmować trudne decyzje,
  • sama zadaje sobie pytanie o sens życia. Szuka spełnienia, ale nie rezygnuje z robienia kariery.

Reasumując, książka jest godna polecenia. Pokazuje jak znaleźć balans w życiu i czuć, iż nasze życie jest dobre. Napisana została przy współpracy z innymi kobietami, które opowiedziały swoje historie na temat tego, w jaki sposób odnaleźć się w życiu zawodowym i prywatnym. A przede wszystkim – jak pogodzić serce z rozsądkiem.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *