Shadow

7 kroków do własnej firmy – wyd. Samo Sedno

W dzisiejszych czasach zakładanie własnej firmy jest w modzie. Jednak przed tym, należy się dobrze zastanowić, zanim to zrobimy. Własny biznes stanowi wyzwanie. Jednak z drugiej strony jest bardzo wygodną formą rozwoju zawodowego. Daje możliwość realizacji wizji w prowadzeniu swojej branży tak, jak należy. Z całą pewnością każda osoba, która zdecydowała się na taki krok, chce zarabiać i wręcz dąży do tego, aby firma przynosiła jak najlepszy zysk. Dodatkowo pragniemy, żeby odbywał się stały rozwój, ponieważ na rynku jest obecnie spora konkurencja. Trzeba wręcz walczyć o to, aby utrzymać swoją pozycję. Panuje wyścig szczurów, praktycznie opanowana została już każda branża. Z tego powodu trzeba zastanowić się co możemy zrobić, aby zakładając własną firmę, już na starcie mieć dobre wejście.

Jak zaplanować własny biznes, a następnie założyć firmę i na niej dobrze zarabiać?

Poradnik „7 kroków do własnej firmy” autorstwa Tadeusza Bisewskiego pokazuje nam jak ze skutkiem przejść przez wszystkie etapy zakładania biznesu. Sam autor jest przedsiębiorcą z wieloletnim stażem. Z tego względu jest godnym zaufania źródłem, ponieważ zna problemy, z jakim możemy się zetknąć. Lektura jest wszechstronna. Napisana jest w sposób zrozumiały, a zarazem konkretny. Autor przechodzi z nami przez wszystkie etapy, które są związane z zakładaniem własnej firmy. Na samym początku pozwala nam poznać sposób na dobry biznesplan. Obecnie nie jedna osoba ma z tym problem. Biznesplany robione są nierzetelnie, często nie są odpowiednio przemyślane. Z tego powodu niejednokrotnie przynoszą odwrotny skutek. W następnej kolejności zostaje nam przedstawiona forma prawna oraz źródła finansowania. Ujęte tutaj zostało praktycznie wszystko krok po kroku. Przez załatwianie formalności aż do etapu, gdzie zatrudnia się pracowników oraz szuka się nowych możliwości promocji i sprzedaży. Bez wątpienia dzięki tej książce przygotujesz bardzo efektywną strategię co do odpowiedniego działania, a także rozwiniesz własny biznes.

Co osiągniesz dzięki poradnikowi?

Posumujemy najbardziej istotne kwestie, które możesz znaleźć w książce. Okażą się one bardzo pomocne, więc poradnik pozwoli:

  • zarejestrować własną firmę. Dowiesz się gdzie uzyskać koncesje oraz pozwolenia. Istotne jest także to, iż będziesz wiedzieć jakie wnioski są odpowiednie do złożenia w urzędzie skarbowym i ZUS-ie.
  • skomplementować oraz wypełnić dokumenty, które są bardzo ważne w prowadzeniu własnego biznesu. Chodzi przede wszystkim o regulaminy, umowy, rachunki, oświadczenia oraz pełnomocnictwa.
  • poznać najistotniejsze regulacje w prawie polskim, jak i również terminarz płatności. Obowiązują one właściciela firmy w każdym miesiącu, kwartale czy roku.
  • pozyskiwać zlecenia jak i nowych kontrahentów. Komunikować się w sposób efektywny z klientami i wykorzystywać kanały sprzedaży i dystrybucji, które są dostępne.
  • rozliczać koszty prowadzenia działalności jak najkorzystniej. Poradnik pomoże też opracować plan oszczędzania, dzięki któremu firma będzie się rozwijać.

Książka jest idealnym wyjściem dla każdego młodego przedsiębiorcy lub osoby, która chce zacząć działać na własną rękę, ale niekoniecznie wie, jak się za to zabrać. Myślimy, że poradnik jest godny polecenia. Na pewno warto przeczytać, bo pozwoli Wam uzyskać wiele ważnych wskazówek.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *