Shadow

4 kultowe książki dla nastolatek

Two young beautiful girls are walking through the city and listen to music

Od najmłodszych warto zaszczepić w dzieciach chęć do czytania. Zrobimy to podsuwając im odpowiednie do wieku tytuły, które zaciekawią i zainteresują na tyle, że z chęcią sięgną po kolejną pozycję.

Jeżeli jednak nie udało nam się tego zrobić w dzieciństwie, to koniecznie zaciekawmy książką nastolatkę. Pamiętajmy o tym, że czytanie książek to nie tylko zabawa i ciekawa historia, ale przede wszystkim nauka języka, ćwiczenie ortografii, powiększanie zasobu słów i duży wkład w rozwój intelektualny. Jeżeli zatem twoja pociecha w wieku nast. Lat jeszcze niezaszczepionej chęci do czytania książek, to musisz tutaj niezwykle starannie dobierać wszystkie tytuły.

 

Poniżej lista propozycji dla nastolatek:

 

  1. Nie głaskać kota pod włos: książka znanej autorki Małgorzaty Musierowicz, rozpoczyna bardzo ciekawą i zabawną serię przygód nastolatki, która przeżywa pierwsze miłości, rozczarowania, ma mnóstwo kompleksów i różnych problemów, które są charakterystyczne dla tego wieku. Książka napisana bardzo zabawnym, ciekawym a jednocześnie prostym i bez patosu językiem, który przypadnie do gustu wybrednemu, młodemu czytelnikowi.
  2. Ania z Zielonego Wzgórza: pozycja rozpoczynająca całą serię ciekawych perypetii dziewczynki, nastolatki a potem już dorosłej kobiety. Książka została napisana przez kanadyjską pisarkę Lucy Maud Montgomery i została w późniejszym okresie zekranizowana. Książka jest bardzo zabawna, ciekawa, porusza sprawy bardzo poważne i smutne, gdyż główna bohaterka jest sierotą, która rozpoczyna nowe życie u przybranych rodziców. Pisarka ukazuje powszednie życie dorastającej dziewczynki, nurtujące ją problemy, pierwsze miłości, przyjaźnie i rozterki związane z kobiecością i kompleksami.
  3. Uratuj mnie: książka napisana przez Annę Bellon przedstawia smutną historię nastolatki, którą poznajemy w momencie, gdy ginie jej brat. W tym trudnym momencie nasza bohaterka traci chęć do życia, odsuwa się od przyjaciół i buntuje się przeciwko swojemu ojcu. Dopiero, gdy poznaje pewnego ciekawego chłopaka, jej życie nabiera znów kolorów.
  4. Klara: seria książek znanej autorki Pia Hagmar, która przedstawia historię i perypetie nastolatki, która uwielbia konie. Historia bardzo ciepła, pełna humoru i przyjaźni ze wspaniałym zwierzakiem.
Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *