Shadow

Przez różowe okulary

Oksy Vans

Jest kilka takich akcesoriów, które tylko czekają na wiosnę i trochę więcej słońca, byśmy znowu wyciągnęli je z szafy – czapki z daszkiem, lekkie trampki i oczywiście okulary przeciwsłoneczne. Kiedyś element wyposażenie głównie plażowiczów, dzisiaj niezwykle modny dodatek dostępny w przeogromnej gamie wzorów, rozmiarów i kolorów. Kiedyś przede wszystkim przedmiot praktyczny, dziś głównie wyznacznik przynależności albo bycia osobą świadomą najnowszych trendów. A trend jest na tę wiosnę jest jasny – streetwear. A jaka marka zapewni nam najbardziej adekwatne dodatki w tym stylu? Oczywiście Vans, ikona światowego streetwearu. Okulary Vans na wiosnę występują w wielu odmianach, a oto kilka najpopularniejszych i najmodniejszych.

Klasycznie i oldschoolowo

Wśród okularów Vans znajdziemy niezwykle klasyczny model Wayfarer, który charakteryzuje się dość wyraźną i grubą oprawką, nieco prostokątnym kształtem, ale o zaokrąglonych rogach i oczywiście wystającymi rogami u góry. Okulary Vans w typie wayfarer odznaczają się klasycznym i nawet nieco eleganckim kształtem, ale nie zmienia to faktu, że najlepiej współgrają z luźną, niezobowiązującą stylizacją. Z drugiej strony ich mocnym punktem jest fakt, że wyglądają także świetnie w połączeniu z białą koszulą. Wayfarer są modelem uniseks, a więc pasują zarówno kobietom, jak i mężczyzną, co doskonale oddaje filozofię mody streetwearowej, która jest absolutnie równościowa i pokazuje, że te same rzeczy mogą być noszone zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety.

Back to the 70.

Oczywiście moda rządzi się swoimi prawami – od kilku sezonów wracamy wciąż zwłaszcza do kilku dekad – lat 70., lat 80. i lat 90. I właśnie te pierwsze dały nam jeden z najbardziej rozpoznawalnych modeli okularów – okrągłe lenonki. W tym sezoni nosimy je na dwa sposoby – zarówno w cienkich, metalowych oprawkach i z kolorowymi szkłami, jak miał w zwyczaju John Lenon, ale także w wersji z grubszą oprawką. Tutaj wśród okularów Vans znajdziemy oba modele, obie będą wyglądać świetnie na nieco drobniejszej twarzy. To idealna propozycja dla osób, które kochają wolność, swobodę i niezobowiązujący sposób bycia oraz ubierania się. Świetnie łączą się z trendami nawiązującymi do lat 70., ale i 90. – tutaj jedna ze szkłami przyciemnionymi, a najlepiej czarnymi, a nie korowymi.

Zadaj szyku

Jeśli znudziły wam się już znane wszystkim Wayfarery, a nie czujecie, aby lenonki były do końca waszym wyborem, ponieważ szukacie czegoś bardziej uniwersalnego, co możecie założyć na co dzień, ale także do pracy, to polecamy wam kolejny z modeli okularów Vans, a mianowicie Clubmastery. Kształtem przypominają Wayfarery, ale są zdecydowanie lżejsze, jako że odjęto im dolną część grubej oprawki i zastąpiono ją cienkim i lekkim metalem.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *