Niezwykła poczytność Remigiusza Mroza sprawia, że ten niezwykle płodny autor wydał kolejny kryminał. Ponownie wrócimy do serii z naszą ulubioną kryminalną bohaterką, a to za sprawą powieści „Inwigilacja”. Joanna Chyłka (tom 5) ponownie podejmie się odkrycia prawdy i zawalczenia o sprawiedliwość dla swojego klienta. W najnowszej powieści Remigiusz Mróz ponownie uruchomi tryby działania aparatu państwowego i tego, jak głęboko wnika on w nasze życie. W piątym tomie trzymającej w napięciu serii odkryte zostaną tajniki polskiego wywiadu i możliwe będzie znalezienie odpowiedzi na pytanie, czy faktycznie służą one obronie interesów Polski i Polaków.
Odkrycie Inwigilacji przez Chyłkę i Oryńskiego
Kolejne wyzwanie, przed którym stanie główna bohaterka serii oraz jej współpracownik, Kordian Oryński, odkryje przez nami karty państwowej inwigilacji. Joanna Chyłka (tom 5) ponownie będzie musiała odkryć, czy również i teraz to aparat państwa niesłusznie oskarża niewinną osobę, czy też tym razem podjęte działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom kraju. W rytmie działania służb państwowych przyjdzie nam odkryć tajniki działania polskiej inwigilacji. Joanna Chyłka w tomie 5 serii będzie musiała odkryć, czy młody chłopak faktycznie planował atak terrorystyczny.
O czym opowiada „Inwigilacja”?
Zawiła historia kolejnej części zaczyna się od zgłoszenia się do naszej bohaterki rodziców chłopca, który po latach zaginięcia w Egipcie powrócił do Warszawy. Służby odpowiadające za bezpieczeństwo w kraju odkryły w mieszkaniu chłopaka materiały służące do skonstruowania bomby, ale dla rodziców chłopaka nie jest to dowód na złe intencje pociechy, lecz na skorumpowaną inwigilację. Joanna Chyłka w tomie 5 serii kryminałów Remigiusza Mroza musi podjąć się sprawy, w którą sama nie wierzy, a w dodatku z każdą chwilą w jej głowie rodzi się coraz więcej pytań. Prawniczka podczas próby obrony chłopaka odkrywa, jak działa polski wywiad i inwigilacja. Joanna Chyłka (tom 5) musi zatem odkryć, czy jest to kolejne działanie państwa polskiego, które działa na swoją korzyść, czy też faktycznie działania wywiadu skutecznie umożliwia ochronę obywateli. Historię komplikuje fakt, że sam chłopak nie przyznaje się do bycia osobą, za którą uważają go domniemani rodzice, którzy zgłosili się do Chyłki. W tej powieści odkryjemy, czy niegdyś pogrążona w nałogu prawniczka zdoła udowodnić niewinność klienta, czy też tym razem błędnie zawierzyła opowieści domniemanych rodziców chłopaka.