Shadow

Prosta metoda jak skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów – Allen Carr

„Prosta metoda jak skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów” to ciekawa lektura dla wszystkich, którzy dbają o swoją figurę a także o zdrowie. Jest to kolejna propozycja autora, który zgłębia w swoich kolejnych książkach problemy z nałogami, do których również zalicza odchudzanie. Warto sięgnąć po te pozycję, choćby po to, aby sprawdzić, czy rzeczywiście sposób na odchudzanie według Allena Carra przypadnie nam do gustu.

Książka opisuje jak zgubny wpływ na odchudzanie i trwałą utratę wagi mają wszelkie diety, którymi wciąż się katujemy. Pisze, że wszystko to, co robimy dla odchudzania, ale z przymusu, nie może dać trwałych rezultatów i zazwyczaj nie daje. Po dietach cud następuje szybko proces jo- jo i wracamy do starej wagi lub też często ją przekraczamy. Według Carra dieta musi być kojarzona z czymś przyjemnym, na przykład z przygodą i dopiero wówczas, gdy tak ukierunkujemy swoje myśli, to mamy szansę na powodzenie. I tutaj ciekawostka, choć nie dla wszystkich: nie żadne liczenie kalorii, nie dla ograniczenia ulubionych potraw, nie dla jedzenia produktów, które jemy niechętnie. Nasza nowa dieta to dieta oparta na zdrowych produktach, regularnych posiłkach i na czerpaniu przyjemności z nich. Autor namawia do tego żeby podczas diety nie rezygnować całkowicie z niezdrowych produktów, tylko je ograniczyć. Ciekawie pisze również o uczeniu się nowych smaków, choć pewnie nie wszyscy się zgodzą z tą jego teorią.

Książka ta, to ciekawa propozycja nie tylko dla odchudzających się, ale również dla osób, które z racji zawodu interesują się tematyką zdrowego odchudzania. Po jej przeczytaniu wiele osób inaczej spojrzy na ten proces i być może przyczyni się to do podjęcia zmiany swoich nawyków żywieniowych i do zdrowego stylu życia.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *