Shadow

Przygotowanie wnętrza na Wielkanoc

Święta wielkanocne to bardzo ważne święta pośród całego roku. Przygotowania do nich trwają bardzo długo. Na pewno maja także tak dużą wagę, ponieważ są wiosną, a wiosna to taki okres w ciągu roku, że wszystko budzi się do życia i tak naprawdę w tym czasie mamy szansę zmienić swoje życie. Jak jednak przygotować nasz dom na nadchodzące święta oraz wiosnę? Jest kilka prostych trików, które każdy z nas może zastosować!

W tym roku stawia się głównie na klasykę oraz tradycję. Kolory dominujące to zielony oraz takie, które kojarzą się z naturą. W tym roku warto także postawić na bajkowe motywy czyli przede wszystkim swobodę i kreatywną zabawę z przeróżnymi tradycyjnymi wzorami świątecznymi.

Tradycyjne dekoracje świąteczne powinny być utrzymane w kolorach soczystej zieleni, pisanki obowiązkowo powinny być w kolorach tęczy i nie można zapomnieć o króliczkach! To są najważniejsze rzeczy, które kojarzą nam się z Wielkanocą. Właśnie takie dodatki pomogą nam szybciej poczuć magię świąt. Na świątecznym stole powinien pojawić się bialy klasyczny obrus, który warto przyozdobić ciekawymi wielkanocnymi serwetami, głównie z motywem pisankowym czy z baziami w roli głównej. Ciekawym motywem jest także postawienie na stole wianków oraz bukietów, głównie warto postawić na kolorystykę żółto-zieloną. Na bukietach można zawiesić zawieszki, które są z ptasim motywem lub różnego rodzaju figurki zajączków. Warto pamiętać o detalach, to one są bardzo ważnym elementem dekoracji. Także do stroika, świecznika lub nawet klamerek do serwetek można je dodać.

Ekologia jest dzisiaj ważnym elementem, także podczas świat może okazać się ona dla nas inspiracją. Może najpierw warto przyjrzeć się naturalnym kolorom, które są bardzo stonowane. Kolejnym elementem są naturalne materiały, które można wykorzystać w przeróżny sposób. Każdy z tych elementów można utrzymać w eko stylu i wpleść w wielkanocne dekoracje. Jeśli chodzi o kolory to podstawą są beże i brązy, warto je zastosować zarówno jeśli chodzi o koce różnego rodzaju, poszewki na poduszki, ale także na naczynia. Aby przenieść wiejski klimat do naszego mieszkania dobrze jest poszukać specjalnych motywów z własnoręcznie robionymi zajączkami i kurczaczkami. Do tego można dodać żywe gałązki kwiatów czy jaja.

Co ciekawe warto się zdecydować na mocne kolory, przede wszystkim warto postawić na wyraziste fiolety i seledyny, ponieważ są w stanie przenieść na w bajkową krainę. Może warto rozważyć czy nie spróbować do pisanki zamiast wykluwającego się kurczaczka nie włożyć zajączka? W ten sposób możemy uzyskać bajkowy motyw. Podczas tworzenia wianka nie można się bać kolorów. Odpowiednie połączenie może nam przywieść na myśl łąkę, która jest symbolem radości i optymizmu.

Warto jeszcze raz wrócić do oprawy wielkanocnego stołu. W końcu to stół jest podstawą podczas wielkanocnego śniadania. Biały obrus na pewno jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ kojarzony jest on z czystością. Klasyczną biel można przełamać kolorowymi dodatkami i można ją w ten sposób ożywić. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się wprowadzenie tekstylnych podkładek pod talerze czy ciekawe gałązki w wazonie, które są odpowiednio przystrojone. Na stole nie powinno także zabraknąć eleganckiej jednobarwnej ceramiki. Należy pamiętać także o takich szczegółach jak koszyczki na chleb, serwetki czy urocze świeczniki, które idealnie nadają się do przyozdobienia kolorowymi wstążeczkami.

W okresie wiosenny warto pamiętać o żywych kwiatach, które idealnie pasują do wnętrz przed okresem świątecznym. Żywe kwiaty w domu dają znacznie więcej optymizmu oraz pozwalają cieszyć się słońcem za oknem. Na pewno tulipany są dobrym wiosennym wyborem.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *