Shadow

Jak schudnąć 5 kg?

Specjaliści zgodnie twierdzą, że łatwiej jest schudnąć 20 niż 5kg. Czy to prawda, że przy niewielkiej nadwadze organizm inaczej reaguje na dietę?

Prawdą jest, że trudniej jest schudnąć osobom z małą nadwagą niż otyłym, choć nieprawdą jest natomiast to, że organizm inaczej reaguje na dietę. Jest to raczej związane z psychiką człowieka, gdyż niewielka nadwaga 2 lub 5kg nie jest tak widoczna i uciążliwa jak nadmiar 20 czy 40kg. Przy niewielkiej nadwadze nie mamy takiej motywacji, wydaje się, że jak nie dzisiaj to jutro zrobimy głodówkę i te 2 czy 5kg zaraz spadnie. Jak zatem schudną 5 kg, aby to było efektywne i pozostało już na zawsze?

Wystarczy tutaj wprowadzenie dużej dawki ruchu, większej niż do tej pory. Regularne i intensywne ćwiczenia sprawią, że organizm bardzo szybko zacznie tracić zbędne kalorie. Ponadto konieczna jest modyfikacja diety. Osoby, które dużo jedzą pieczywa, białych makaronów czy ryżu, powinny ograniczyć je i zastąpić produktami z pełnego przemiału. Konieczne jest wprowadzenie do diety niskokalorycznego białka, dużo wody niegazowanej, ziołowych herbatek i suplementów diety. Te ostatnie, warto aby były dobrane przez dietetyka lub poprośmy o pomoc farmaceutę, tak abyśmy wybrali te, które zahamują nadmierne łaknienie, apetyt na słodycze, przyspieszą metabolizm i spalanie tłuszczy, a jednocześnie dostarczą nam witamin i mikroelementów, które potrzebne nam będą w zwiększonej dawce w tym trudnym okresie.

Pamiętajmy również o tym, aby każdy dzień rozpoczynać od śniadania, a kolejne 3-4 posiłki jadać regularnie, tak, aby nie dopuszczać do uczucia głodu. Posiłki powinny zawierać produkty z wszystkich grup pokarmowych, jednak najwięcej na talerzu powinno znaleźć się warzyw. Ponadto powinny one być niewielkiej objętości, ale za to częste.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.