Shadow

4 znaki, że sama utrudniasz sobie odchudzanie

Nie ważne co mówi świat- gubienie kilogramów nie jest łatwe. Dopóki jednak żadna choroba nie uniemożliwia Ci gubienia zbędnego balastu, chudnięcie nie musi być wyczerpujące, niemożliwe i frustrujące. Uwierz nam, mamy 4 znaki, że sama utrudniasz sobie schudnięcie.

Zawsze ćwiczysz
Przetrenowanie utrudnia mięśniom ich regeneracje tym samym powodując większy apetyt i większą podatność na kontuzje. Zbyt częste ćwiczenie powoduje, że Twoje ciało jest w ciągłym szoku, co znaczy, że hormon stresu wzrasta tym samym nie potrzebnie fatygując Twój mózg. Stąd Twój apetyt.

Prawidłowo: Zalecaną ilością ćwiczeń dla kobiety są 45 minut do godziny 5 dni w tygodniu. Więcej niż ta ilość i Twoje ciało może domagać się podwójnej ilości jedzenia. Po za tym, jeśli ćwiczysz 5 dni w takim czasie a wciąż Twoje ciało po prostu jest zmęczone- warto zredukować ćwiczenia o godzinę.

Pożyczasz dietę przyjaciółki
Jeśli chodzi o tracenie kilogramów- każdy z nas jest kompletnie unikatowy. To co działa na Twojej BFF może dać Ci o wiele gorszy rezultat. To, że ona schudła 10 kg nie oznacza, że na tej diecie Ty możesz schudnąć tyle samo. Ba, możesz nie schudnąć nic, wszystko zależy od Twojego organizmu.

Prawidłowo: Zapomnij o TEJ jedynej diecie, znajdź sposób, który działa na Tobie. Najefektywniejszą dietą jest ta, która po prostu Ci smakuje i z którą jesteś w stanie zostać na dłużej.

Cardio królowa
Z całą pewnością ćwiczenia cardio mogą pomóc Ci spalać kalorie, ale to trening siłowy jest kluczem do spalania kalorii 24/7. Ćwiczenia powinny zamienić Twoje ciało w maszynę do spalania kalorii. Cardio nie buduje mięśni, a to one spalają kalorie w Twoim ciele poprzez przyśpieszanie metabolizmu.

Prawidłowo: Dodaj do swojej rutyny parę ćwiczeń siłowych- w ten sposób nie musisz rezygnować z cardio a jednocześnie Twoja pupa nabierze cudownego kształtu!

Nie jesz odpowiedniej ilości kalorii
Kobiety uważają, że żeby schudnąć potrzebują odciąć jak najwięcej kalorii z pokarmu. Prawdziwa różnica między utrzymywaniem wagi a odchudzaniem to około 500 kalorii. Odcięcie takiej ilości kalorii na dzień nie jest tak drastyczne i da się z łatwością wprowadzić w życie. Odcinanie większej ilości przynosi za sobą problemy- nasz metabolizm zwalnia magazynując energię i jedzenie, które spożywamy ma nawet większą szansę by być odłożone jako tłuszcz w naszym ciele!

Prawidłowo: Podczas kiedy każdy ma inną przemianę materii i różną odpowiednią dawkę kalorii na dzień, większość kobiet potrzebuje jeść przynajmniej 1,200 do 1,500 kalorii na dzień by spalić zbędne kilogramy bez zwalniania metabolizmu i super głodu.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *