Shadow

Pierwsze wakacje z maluchem

Często wygląda to tak, że rodzice po narodzinach maluszka rezygnują z wakacji, tłumacząc to tylko niepotrzebnym stresem. A co jeśli my mamy parę wskazówek na to by wakacje z pociechą były jak najbardziej udane? Wystarczy przestrzegać kilku zasad a niepotrzebny stres przejdzie w zapomnienie.

Na początek warto zauważyć, że Wasze wakacje będą teraz wyglądać kompletnie inaczej. Leniuchowanie na leżaku i wypady do klubów niestety czas odłożyć w niepamięć. Może i są maluszki, które są na tyle spokojne, że pozwolą rodzicom na chwile dla siebie ale w większości przypadków jest to niestety ciągłe zajmowanie się dzieckiem. Czy jest to łatwe? Nie. Czy warto? Pewnie.

Planowanie urlopu
Warto zrezygnować z najbardziej „chodliwych” terminów, po pierwsze ceny są wtedy dużo wyższe no ale i ludzi jest dużo, dużo więcej niż poza sezonem. Wybranie końcówki sierpnia lub września na urlop gwarantuje Ci nie tylko temperaturę sprzyjającą maluchowi ale także oszczędność.

Jakie miejsce?
Nie pakuj się w najpopularniejsze miejsca w Polsce, Mielno czy Kołobrzeg w sezonie wakacyjnym na pewno będą niesamowicie oblegane. Manewrowanie wózkiem wśród tłumu ludzi nie należy do najprostszych czynności a ciągły szum będzie drażnił malucha. Wybierz miejsce, które nie jest najpopularniejsze w sieci albo znane jest ze swojego spokoju.

Podróż
Jeśli tylko możesz wybierz podróż samochodem- koniecznie pamiętaj jednak o montażu rolet przeciwsłonecznych. Oczywiście, to że maluszek musi podróżować w foteliku wiesz, ale ważne jest, że nie powinien w nim spędzać więcej niż 2 godziny dziennie ze względu na swój malutki kręgosłup. Jeśli podróż jest dłuższa niż 2 godziny róbcie postoje co mniej więcej godzinę by odciążyć maluszka.

Nie za dużo klimatyzacji
Gdy temperatura w samochodzie jest zdecydowanie zbyt wysoka włącz klimatyzację- ale tu uważaj, temperatura w aucie po jej włączeniu nie powinna być niższa niż -5 stopni od tej na dworze. W przeciwnym wypadku maluch może złapać przeziębienie i wakacje nie koniecznie trafią do kategorii tych udanych.

Zabawki!
Na pewno wybierając się gdzieś na dłużej ważne jest by zabrać dziecku jakieś zabawki. Nie warto przesadzać z ilością- weź te, które dziecko zna i lubi. To ułatwi mu aklimatyzację w nowym miejscu.

Słońce!
Chroń malucha przed słońcem- nie tylko na plaży. Skóra maluszka jest delikatna więc wymaga specjalnej pielęgnacji. Nawet kiedy słońce świeci za chmur a wy wychodzicie na spacer po okolicy- użyj kremu z filtrem.

Odparzenia
W upalne dni maluch jest jeszcze bardziej podatny na odparzenia od pieluszki. Najprostszym sposobem jest posiadanie przy sobie w każdym momencie czystej pieluszki i wilgotnych chusteczek. Oczywiście krem przeciw odparzeniom to must-have.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *