Shadow

Zwiedzamy Pragę

praga

Praga to stolica Czech i jednocześnie największe miasto tego kraju. Położone jest w jego środkowej części nad malowniczą rzeką Wełtawą.

Praga jest bardzo popularnym miejscem na urlop wśród turystów z Europy i co roku odwiedza ją mnóstwo obcokrajowców. Związane jest to z licznymi zabytkami, pysznym jedzeniem, dobrym zapleczem hotelowym a także stosunkowo niskimi cenami.

Czy warto więc jechać do Pragi i co tam możemy zobaczyć?

Oczywiście, że warto, gdyż poznawanie nowych miejsc uczy historii, wrażliwości i daje nam możliwość poznawania nie tylko świata, ale też obcych kultur i poznawania ciekawych ludzi.

Oczywiście punktem kulminacyjnym jest stare miasto, z licznymi zabytkami, które można zwiedzać bez końca i nigdy nie będziemy mieli dość. Ratusz na Starym Mieście, kręte uliczki z licznymi restauracjami, gotycki Most Karola, barokowy kościół św. Mikołaja, Zamek Praski i wspaniałe ogrody zamkowe. A do tego Katedra św. Wita, Zamek na Hradczanach, Pałac Lubkowicza a także liczne muzea, synagogi, zabytkowe kamienice i domy.

W sezonie wiosenno- letnim i w okresach świątecznych w Pradze jest tak dużo turystów, że do największych atrakcji często ciężko się nawet dostać. Wszędzie są tłumy ludzi, jest głośno, gwarno i ciężko nawet spokojnie przyjrzeć się wielu detalom. Lepiej wybierać się tam w spokojniejszym czasie, gdyż na spokojnie będzie wówczas można podziwiać piękną architekturę.

Celowo nie wymieniliśmy jeszcze Dzielnicy Żydowskiej, która mieści się w obrębie Starego Miasta, gdyż jest to miejsce szczególne i warte zwiedzenia na spokojnie. Na terenie dzielnicy znajduje się stary cmentarz żydowski oraz sześć wspaniałych i monumentalnych synagog. Warto je zobaczyć zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz, gdyż zachwycają swoją architekturą i są naprawdę unikatowe. Warto również wstąpić do miejscowego Muzeum Żydowskiego, które jest otwarte codziennie, z wyłączeniem świąt żydowskich.

Będąc w Pradze nie wolno zapomnieć o zwiedzeniu Zamku Wyszehradzkiego, który znajduje się na wzgórzu, na prawym brzegu rzeki Wełtawy. Jest to malownicze miejsce, ze wspaniałymi widokami i architekturą. Między innymi do ciekawszych i najstarszych należy Rotunda św.Marcina i Kościół św. Piotra i Pawła.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *