Shadow

Jak dbać o dłonie zimą?

hands-1032312_1920

Dłonie to wizytówka każdego z nas. Trzeba więc dbać o nie regularnie, gdyż tylko wówczas będzie widać efekty. Sporadyczne smarowanie kremem a no co dzień traktowanie ich po macoszemu sprawi, że szybko staną się pomarszczone, szorstkie i brzydkie. Trudno je będzie wówczas doprowadzić do eleganckiego stanu.

Choć dbanie o dłonie jest tak samo ważne u mężczyzn jak i u kobiet, to jednak u tych ostatnich wszelkie niedoskonałości są wychwytywane o wiele szybciej. Dzieje się tak z prostego powodu, gdyż kobiety noszą na dłoniach różne ozdoby, które bardzo rzucają się w oczy. Dodatkowo kobiety malują paznokcie, a to sprawia, że dłonie wybijają się na pierwszy plan.

Powracając do zimy i dbania o dłonie to podstawą jest tutaj ich ochrona przed zimnem i zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Zatem gdy tylko pojawią się mrozy wkładamy ciepłe rękawiczki, które ochronią nasze dłonie przed zimnem. Warto również przed każdym wyjściem z domu nasmarować je  kremem ochronnym, tak aby skóra miała dodatkowe zabezpieczenie.

Nasze dłonie na co dzień wykonują bardzo dużo różnych czynności, mają częsty kontakt z wodą, z detergentami i różnymi substancjami, które szkodliwe działają na skórę naszych dłoni. Aby ustrzec je przed tym kontaktem, warto wszelkie codzienne czynności wykonywać w rękawiczkach ochronnych.

Pamiętajmy  również o tym, aby po każdym umyciu rąk nasmarować je obficie kremem pielęgnującym. To konieczność, gdyż skóra dłoni jest bardzo cienka i szybko ulega degradacji.

Oczywiście nikomu nie trzeba przypominać, że na wygląd naszych dłoni duży wpływ mają paznokcie. Zatem utrzymywanie ich w nienagannym stanie to nasz obowiązek. Zatem delikatne opiłowanie, nadanie kształtu, odsunięcie skórek to konieczność, którą powinniśmy wykonywać przynajmniej raz na tydzień.

Powracając do skóry dłoni warto również wspomnieć o stosowaniu maseczek glicerynowych, które niemal natychmiastowo potrafią poprawić wygląd naszych dłoni. Można ten zabieg wykonać zarówno samodzielnie w domu jak i w gabinecie kosmetycznym.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *