Shadow

Wyjazd z dziećmi – jak wybrać hotel

person-woman-apple-hotel

Wyjazd z dziećmi rządzi się swoimi prawami. Maluchy szybko się nudzą i naszym zadaniem jest zapewnienie im rozrywki, już na etapie pobytu w hotelu. Jak wybrać hotel, w którym zarówno rodzice jak i dzieci będą czuły się komfortowo?

Wybór lokalizacji

Rodziny z dziećmi często wybierają hotele położone w mniejszych miejscowościach, z dobrym dojazdem do centrum i większych ośrodków turystycznych. Przykładem takiego hotelu jest Hotel Łokietek (http://www.hotel-lokietek.pl ) znajdujący się w okolicach Krakowa. Jego lokalizacja poza centrum miasta sprawia, że na terenie hotelu panuje cisza i spokój. Przed hotelem znajduje się duży parking, a samo otoczenie budynku jest ciekawie zagospodarowane. Usytuowanie w otulinie Ojcowskiego parku Narodowego pozwala cieszyć się pięknem przyrody.

Wybór pokoju

W zależności od tego w jakim wieku są nasze dzieci mogą one albo spać w pokoju z rodzicami, albo możemy wynająć dla nich oddzielne pokój, najlepiej w pobliżu pokoju rodziców. Jeśli dziecko lub dzieci będą przebywały w pokoju z rodzicami, należy dowiedzieć się czy hotel oferuje możliwość tzw. dostawki, czyli wstawienia do pokoju mniejszego łóżka, specjalnie dla naszej pociechy. Hotele oferują też wstawienie łóżka dla niemowlaka. Warto też przed zabukowanie hotelu obejrzeć zdjęcia pokoi i upewnić się, że pokój przystosowany jest dla dziecka – nie dopuszczalne są wystające kable, np. od telewizora, które dziecko mogłoby wyrwać. Jeśli podróżujemy z niemowlakiem warto też dowiedzieć się czy w pokojach znajdują się czajniki elektryczne, małe lodówki, ewentualnie przewijak.

Wybór menu

Często w hotelowych restauracjach oprócz standardowego menu dla dorosłych, przygotowywane są też specjalne menu dla dzieci. Dla dzieci przygotowuje się przeważnie znane i lubiane potrawy – pizze, frytki, makarony. Porcje dla dzieci są mniejsze. Na życzenie rodzica przedstawiany jest skład każdej potrawy z wyszczególnieniem alergenów. Rodzicie posiadający małe dzieci na pewno docenią obecność specjalnych wysokich krzesełek przeznaczonych do karmienia.

Rozrywka dla maluchów i starszaków

Obowiązkowym punktem popołudniowych spacerów rodzin z dziećmi jest plac zabaw. Jeżeli nie znajduje się on na terenie hotelu, powinien być usytuowany w niedalekiej odległości. Starsze dzieci na pewno docenią to, że w ich pokoju będzie dostęp do Internetu. Niektóre hotele posiadają również części wspólne dla gości hotelowych, w których mogą znajdować się konsole do gier i np. stoły do gry w bilard lub ping ponga.

Wybór hotelu na pobyt z dziećmi nie jest łatwym zadaniem, ale nie jest też niemożliwy do zrealizowania.

 

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *