Shadow

Jak pozytywnie rozpocząć dzień?

cup-779284_1920

Praktycznie każdy ma taki moment, że początek dnia kojarzy mu się z czymś bardzo nieprzyjemnym. Mamy problem ze wstawaniem i najczęściej robimy to pod przymusem, ponieważ akurat zadzwonił budzik. Zapominamy o tym, że jeśli nasz początek dni będzie dobry, to wtedy istnieje szansa, iż cały dzień będzie owocował pozytywnymi wydarzeniami. Należy jednak o to odpowiednio zadbać. Najlepiej już w wieczór wcześniej.

Prawdopodobne, iż posiadasz już swój własny przepis na to, aby rozpocząć dzień z uśmiechem na ustach. Jeżeli jednak należysz do tej grupy, które humor o poranku nie dopisuje, to postaramy się przedstawić odpowiednie sposoby na to, aby pokazać, iż ranne wstawanie wcale nie musi być czymś negatywnym albo przygnębiającym.

Poranna pobudka.

Ustawienie ulubionej, a zarazem pozytywnej piosenki, która nas obudzi okaże się bez wątpienia strzałem w dziesiątkę. Często muzyka, która została wkomponowana w telefon – straszy, a nie zachęca do tego, żeby otworzyć oczy. Dlatego zadbajmy o to, aby dobrać dźwięki tak, żeby dodawały optymizmu oraz energii. Dzięki temu muzyka już od rana zapewni Ci wyśmienity nastrój!

Pyszne śniadanie.

Pierwszy posiłek jest bardzo istotny. Budzimy się bardzo często głodni, więc powinien on być treściwy. Jeśli doprowadzimy do tego, że równocześnie jego smak okaże się pyszny, to stanowić to może motywację do szybkiego wstawania. Pamiętaj, iż posiadasz tak naprawdę cały dzień na to, żeby spalić kalorie. Z tego właśnie powodu możesz pozwolić sobie rano na niewielkie odstępstwo od rygorów dietetycznych. Sałatka owocowa, słodki koktajl z odrobina miodu albo kawałek czekolady dodany do owsianki – brzmi zachęcająco, prawda? Śniadanie powinno być skomponowane tak, aby posiliło nas na kolejne godziny w pracy.

Ogarnięcie bałaganu.

Nie kładź się, dopóki nie ogarniesz pokoju, w którym śpisz. Kiedy otworzysz oczy o poranku i zobaczysz jak w Twojej sypialni są porozrzucane ubrania, nie zyskasz ochoty na to, żeby rozpocząć dobrze dzień. Warunki temu nie sprzyjają, zatem negatywnie się nastawiasz. Z kolei świeże oraz czyste otoczenie stanowi zawsze zachęte do działania.

Wieczorna kąpiel.

Powinnaś znaleźć swój ulubiony zapach pod prysznic. Kiedy zaczynasz dzień od prysznica, Twoje ciało się pobudza, a dodatkowo czując ulubiony aromat – gwarantowany zostaje błogi nastrój.

Praw sobie komplementy.

Nic tak nie poprawia nastroju jak komplementy. Również te, które prawimy sobie sami. Pamiętajmy, że to jak postrzegamy siebie wpływa na to, jak widzi nas świat. Jeśli zatem potrafimy same się doceniać, to wpływamy na poprawę humoru, jak i dowartościujemy się.

Poranne wstawanie, wbrew pozorom, nie musi kojarzyć sie z męczarnią. Istnieje skuteczne sposoby, aby temu zapobiegać. Wystarczy, iż wpływamy same na siebie w sposób pozytywny i motywujemy sie do działania. Aby być szczęśliwym człowiekim nie potrzeba wiele. Czasem wystarczy po prostu zmienić nastawienie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *