Shadow

Włochy – wyrusz w słoneczną podróż

wlochy

W Polsce przez około pół roku dominuje pora zimna – często mróz pojawia się już w ostatnich dniach października i zwiastuje długą Polską zimę, która trwa niekiedy nawet do pierwszych dni kwietnia. W tym czasie dominuje  szare, zamglone niebo, panuje zimno i mróz,  zmrok zapada zanim większość osób zakończy dzień pracy, a drzewa stoją ogołocone, czasami okrywając się odrobiną śniegu. Nic dziwnego, że jako społeczeństwo – Polacy wyczekują z utęsknieniem  słońca i marzą o wycieczkach do cieplejszych krajów. Jednym z państw, chętnie odwiedzanych przez naszych rodaków, jest słoneczna Italia. Dlaczego tak kochamy Włochy?

Tysiące powodów…

Istnieje naprawdę wiele powodów dla których warto pokochać Włochy i zdecydować się na wyjazd do tego państwa. Przede wszystkim jest to kraj położony stosunkowo blisko Polski – przykładowo Warszawę i Rzym (znajdujący się w środkowej części Italii) dzieli ok. 1300 km. Lot z Polski do Włoch trwa zatem naprawdę krótko. Ponadto w celu spędzenia wczasów we Włoszech, możemy dotrzeć tam również autokarem, a nawet swoim własnym samochodem. Dojazd nie stanowi zatem większego problemu i nie musi być wcale bardzo kosztowny. Co więcej, wakacje we Włoszech są pociągające z wielu innych powodów. Włochy to kraj położony na półwyspie Apenińskim, u wybrzeży morza Śródziemnego. Italia oferuje turystom liczne formy wypoczynku i zdobywania ciekawych doświadczeń. Oprócz wspomnianego słońca, Włochy kuszą podróżnych urokiem majestatycznych gór, unikatowych wybrzeży, śródziemnomorską roślinnością oraz licznymi wyspami. Ale to, co kochamy we Włoszech to również bogactwo wyjątkowych zabytków – przypadających na prawie każdy metr kwadratowy tego państwa. Włoskie miasta i miasteczka zachęcają możliwością wielogodzinnego zwiedzania (które i tak zwykle nie jest wystarczające) oraz spędzania czasu w urokliwych knajpach i restauracjach, gdzie przyjaźni włosi serwują klientom swoje aromatyczne dania oraz wina, które pokochał cały świat. Wyjazd do Włoch to również okazja do wypicia przepysznej kawy na miejskim placu, w otoczeniu wyjątkowych widoków i odgłosów tętniącej życiem Italii. Powodów, dla których warto spędzić wakacje we Włoszech jest znacznie więcej, ale o nich najlepiej przekonać się wyruszając we własną podróż.

Zadbaj o odpowiedni nocleg

Planując urlop w Italii, zawczasu powinniśmy ustalić jaką formę noclegu wybierzemy. Dzięki temu ograniczymy ryzyko przykrych niespodzianek. Ciekawym pomysłem na nocleg we Włoszech jest wynajęcie domku lub apartamentu w miejscowości, w której planujemy swój pobyt. Aby nie wybierać niczego „w ciemno”, warto z wyprzedzeniem dowiedzieć się więcej o propozycjach wynajmu domków i apartamentów we Włoszech. Możemy jeszcze przed wyjazdem odwiedzić serwis edom.pl , zapoznać się z szeregiem ofert tam zamieszczonych i za jego pomocą zarezerwować odpowiednią kwaterę. Serwis ten daje możliwość rezerwacji domu lub apartamentu w przeszło 39 krajach. Warto również wspomnieć o tym, iż osoby korzystające z serwisu edom.pl mogą zapoznać się z opiniami innych użytkowników, na temat danych ofert. Nie pozostaje więc nic innego, jak życzyć udanej podróży!

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *