Shadow

Karboksyterapia

Karboksyterapia to prawdziwy hit i nowość w medycynie estetycznej ostatnich lat. Zastosowanie znalazł w tej terapii dwutlenek węgla, który naturalnie występuje w naszym organizmie i tym samym jest dla organizmu całkiem obojętny, zatem bardzo bezpieczny.

Dwutlenek węgla jest wstrzykiwany pod skórę w kontrolowanych ilościach i jest to uzależnione od miejsca zabiegu i od efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Powoduje lepsze ukrwienie tkanek i rozszerzenie drobnych naczyń. Ponadto zwiększa przepływ tlenu, krwi, poprawia mikrokrążenie i odnowę komórek. Tym samym pomaga w likwidacji rozstępów, cellulitu, drobnych zmarszczek czy też blizn. Pomaga w oczyszczaniu organizmu z toksyn, ujędrnia skórę i przyspiesza jej regenerację.

Idealny zabieg dla osób, które są na redukcji tkanki, gdyż pomoże w utrzymaniu dobrej kondycji skóry. Ponadto zlikwiduje cellulit i rozstępy, a także pomaga w zwiotczeniu skóry, które jest bardzo częste przy utracie kilogramów. Polecany jest również dla osób ze zwiotczałą skórą spowodowaną zmianami związanymi z wiekiem.

Dwutlenek węgla jest wprowadzany do tkanek za pomocą cienkiej igły, której wkłucie jest bezbolesne. Pacjenci odczuwają lekki dyskomfort podczas wprowadzania samego gazu, jednak nie jest to bolesne. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut i jest to uzależnione od miejsca wstrzykiwania. Przez kilka dni miejsce poddane zabiegowi może być delikatnie uwypuklone i widoczne.

Zabiegowi karboksyterapii mogą być poddane:

– brzuch
– pośladki
– uda
– łydki
– ramiona
– okolice oczu
– podbródek
– dłonie
– szyja
– skóra głowy.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *