Shadow

Wakacje w mieście – jak spędzić?

basen

Wakacje nastały, czas więc pomyśleć o tym jak je spędzimy. Nie każdy ma pieniądze na to, aby wyjechać w egzotyczne kraje czy nawet nad Bałtyk i niestety jest wtedy zmuszony spędzić wakacje w mieście. Co robić wówczas aby mimo tego wypocząć i po wakacjach powrócić do swoich obowiązków wypoczęty i pełen zapału do pracy?

Wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne, wystarczy tylko dobrze rozejrzeć się po swojej okolicy i znaleźć ciekawe miejsca do odwiedzenia. Na pewno w okolicy znajdziemy jakieś jeziorko, rzekę lub inny zbiornik wodny, nad którym można rozbić namioty i zrobić kilkudniowy biwak. To niedrogie i ciekawe wyjście na spędzenie kilku dni w dziczy, z dala od zgiełku miasta i gorącego betonu. Nie wydamy przy tym fortuny i każdy z nas będzie zadowolony. Wystarczy zabrać namioty, śpiwory, maty, trochę jedzenia, które można przygotować na ognisku i jesteśmy gotowi na szaloną wyprawę. Ten pomysł wspaniale sprawdzi się zarówno w przypadku dorosłych jak i rodzin z dziećmi.

Jeżeli w najbliżej okolicy nie ma możliwości zrobienia biwaku to w upalne dni pozostaje nam basen, w którym trochę się ochłodzimy. Wybieramy się więc rano na wycieczkę rowerową, w parku zjadamy drugie śniadanie a potem spędzamy czas na basenie. W drodze powrotnej możemy zatrzymać się na lody i z całą pewnością wyprawa będzie należała do udanych.

Każdy kto ma rodzinę na wsi, może w czasie wakacji wykorzystać ten fakt i proponujemy choć na klika dni wybrać się tam w odwiedziny. Szczególnie uradowane będą dzieci, które przyjrzą się pracy na roli, poznają domowe zwierzęta i będą mogły swobodnie pobawić się wśród kwiecistych łąk.

Wakacyjne dni bywają również deszczowe, wówczas postawmy na kulturę i wybierzmy się do muzeum, do kina czy na ciekawą wystawę. Poznamy nowe trendy, zapoznamy się ze sztuką i nauczymy się czegoś nowego. Taki kulturalny dzień warto zakończyć rodzinnie w miłej pizzerii i gwarantujemy, że nawet nasze dzieci będą z tego ciekawego dnia zadowolone.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *