Shadow

Domowe sposoby na przetłuszczające się włosy.

nettle-on-a-wooden-background-799938_1280

Każdy z nas, a w szczególności kobiety pragną zachwycać swoją urodą i wizerunkiem. Włosy niewątpliwie należą do tych atutów kobiecości, które szczególnie dodają nam uroku. Dodają uroku pod warunkiem, że są zdrowe, lśniące i zadbane. Co zatem zrobić, gdy nasze włosy mają tendencję do przetłuszczania się i wciąż wyglądają niechlujnie?

Włosy nadmiernie się przetłuszczają z powodu nadprodukcji serum, które jest wytwarzane przez skórę głowy. Każda skóra głowy wytwarza pewną ilość serum, jednak w niektórych przypadkach jest to duża ilość, że nawet ciągłe i regularne mycie głowy nic nie daje.

Nadprodukcja serum jest często ugruntowana genetycznie, jednak wpływ na to zjawisko ma również dieta i zmiany hormonalne zachodzące w organizmie. Często, więc zdarza się, w szczególności dotyczy to pań, że tylko okresowo mają problem z przetłuszczającymi się włosami. Związane jest to z cyklami miesięcznymi i pracą hormonów.

Wiemy, że nadmierne wytwarzanie potu może być związane ze zmianami hormonalnymi, zatem wpływ mogą mieć różne choroby i leki hormonalne. Należy, więc spokojni przyjrzeć się swojemu ciału, zdrowiu a także dokładnie przeanalizować dietę. Być może wystarczy odstawić słodycze, produkty wysokoprzetworzone a na ich miejsce wstawić dużo warzy i owoców. Zdrowa dieta może sprawić, że zaburzona gospodarka hormonalna się unormuje i znikną wówczas kłopoty ze skórą i włosami.

Gdy jednak przyczyną są leki lub choroby, to należy zwrócić się do lekarza prowadzącego, w celu rozwiania wątpliwości i być może zmiany leków na inne.

Doraźnie przetłuszczające się włosy warto myć tak często jak wymaga tego sytuacja. Oczywiście stosujemy do mycia szampony dla tego rodzaju włosów i pamiętamy o tym, aby ostatnie płukanie było przeprowadzane pod chłodnym strumieniem. Tym prostym sposobem zostanie zamknięta łuska włosa i nie będzie on tak szybko wchłaniał całego sebum.

Włosy przetłuszczające warto potraktować płukanką z pokrzywy, szałwii, kory dębu lub z octu jabłkowego.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *