Shadow

Wakacje w kraju – bydgoska Wenecja

bydgoszcz-458312_640

Któż z nas nie zna przysłowia: „ cudze chwalicie, swego nie znacie”. To przysłowie idealnie odnosi się do naszego kraju, a raczej do jego mieszkańców, którzy marzą wciąż o egzotycznych wyprawach i o zwiedzaniu sąsiednich państw. Zapominają przy tym jak piękny jest nasz kraj i jak wiele ciekawych miejsc skrywa.

Jednym z takich niezwykłych miejsc jest miasto Bydgoszcz, które należy do jednych z ciekawszych miejsc w naszym kraju. Nie bez podstaw jest nazywane polską Wenecją, gdyż do złudzenia przypomina tę oryginalną. Warto pojechać na kilka dni i zwiedzić ciekawe zabytki i poznać historię tego miejsca.

Nowe miasto nie różni się zbytnio od innych dużych aglomeracji w naszym kraju, jednak na szczególną uwagę zasługuje jego stara część. Znajdziemy tam wiele interesujących historycznie i architektonicznie kościołów, a także z architektury sakralnej warta jest zwiedzenia Bazylika św. Wincentego à Paulo.

Jak już wspomnieliśmy na początku, Bydgoszcz nazywana jest Wenecją, a to z powodu licznych cieków wodnych, których linia brzegowa ma ponad 100 kilometrów długości. Bydgoski Węzeł Wodny, na który składają się trzy główne i największe cieki wodne znajduje się częściowo na starym mieście i to miejsce do złudzenia przypomina weneckie planty.

Bydgoszcz to nie tylko liczne cieki wodne, na które składają się rzeki, strumienie, zalew, źródła i strumienie. To także liczne i bardzo piękne parki, które dodają miastu uroku i specyficznego charakteru.

Obok licznych zabytków i tajemniczych zakątków na starym mieście, Bydgoszcz to także prężnie rozwijające się miasto a także ważny ośrodek kulturalny naszego kraju. Warto więc poświęcić trochę czasu kulturze i odwiedzić wspaniałą Operę Nova i Filharmonię. Organizowane są tam liczne festiwale i recitale gwiazd z całego świata.

Wyraźnie widać, że Bydgoszcz to miasto, które przyciąga licznymi walorami zarówno przyrodniczymi jak i architektonicznymi. Każdy tu znajdzie coś dla siebie i na pewno spędzi aktywnie, miło i sympatycznie wolny czas.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *