Shadow

LIPIDOWY KREM BARIEROWY LINUM EMOLIENT BABY od 1. dnia życia – najlepsza ochrona skóry dziecka przed mrozem i wiatrem.

Jesień i zima to czas, gdy skóra dzieci i niemowląt wymaga szczególnej pielęgnacji i ochrony. Kontakt z suchym powietrzem w ogrzewanych pomieszczeniach, a także mróz i zimny wiatr sprzyjają powstawaniu podrażnień delikatnej skóry dziecka. Czynniki te mogą też zaostrzyć objawy Atopowego Zapalenia Skóry. W trosce o zdrowie i komfort skóry dzieci i niemowląt od 1. dnia życia Dermedic stworzył lipidowy krem barierowy skutecznie chroniący skórę przed negatywnymi skutkami działania wiatru i mrozu.

 Lipidowy Krem barierowy Linum Emolient od 1. dnia życia to specjalistyczny preparat przeznaczony do pielęgnacji dzieci i niemowląt z problemem nadmiernej suchości skóry, Atopowym Zapaleniem Skóry, skłonnością do alergii lub objawami łuszczycy. Zalecany zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Dzięki formule emulsji „woda w oleju”, krem zapewnia lepsze natłuszczenie skóry, dzięki czemu lepiej niż całoroczne emolientowe kremy nawilżające zapobiega przeznaskórkowej utracie wody (TEWL). Ponadto zabezpiecza przed skutkami działania niskich temperatur, tworząc lipidową barierę ochronną. Polecany również do pielęgnacji skóry w miejscach szczególnie narażonych na podrażnienie i przesuszenie (twarz, łokcie, kolana, dłonie).

Lipidowy Krem barierowy Linum Emolient od 1. dnia życia:

Tworzy ochronną barierę lipidową  – zawarte w kremie Sensiline, Masło Shea oraz bogaty w kwasy Omega Olej lniany skutecznie blokują negatywne skutki działania wiatru i mrozu na delikatną skórę dziecka.

Wzmacnia, ograniczając odczucie swędzenia suchej skóry – Sensiline wraz z Olejem lnianym wzmacniają naturalną barierę lipidową naskórka, przez co istotnie zmniejszają odczucie swędzenia i ograniczają nadwrażliwość komórek skóry na czynniki drażniące.

Ma działanie łagodzące i regenerujące – Alantoina wraz z D-Panthenolem niwelują mikrourazy i spierzchnięcie naskórka. Dodatkowo składniki te ograniczają procesy zapalne i zapobiegają podrażnieniom skóry.

Optymalna kompozycja składników aktywnych zapewnia właściwe nawilżenie skóry i zapobiega przez naskórkowej utracie wody (TEWL).

Wzmacnia naturalną funkcję ochronną skóry.

0% parabenów, 0% barwników

Hypoalergiczny od 1. dnia życia

 

Zalecany do:
Codziennej pielęgnacji skóry suchej, bardzo suchej i atopowej, skłonnej do alergii lub łuszczycy, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Sposób użycia:
Delikatnie nanieść preparat na czystą skórę twarzy, pozostawić do wchłonięcia. Zaleca się kilkukrotną aplikację w ciągu dnia.

Pojemność: Tuba 50g
Cena: 29 zł

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *