Shadow

Wakacyjne wpadki modowe

wakacjemoda

Choć wakacje pomału zbliżają się ku końcowi i niedługo będziemy musieli pomyśleć o nieco bardziej oficjalnej garderobie, to jednak warto poznać błędy, jakie popełniamy w ciepłe dni odnośnie swojej garderoby.

Polskie ulice latem aż kipią od wpadek modowych, które w niektórych przypadkach są nie tylko delikatnymi błędami dotyczącymi naszego wyglądu, ale przede wszystkim karygodnymi błędami, które dotyczą naszego funkcjonowania w społeczeństwie.

Na początek nagminnie spotykane na polskich ulicach gołe torsy u mężczyzn. Choć gorąco i upał, to absolutnie nie wypada w taki sposób pokazywać się publicznie. Oczywiście wyjątkiem tutaj jest plaża czy też własny ogródek. Panowie powinni pamiętać o tym, że prosta, bawełniana i jasna koszulka będzie wyglądać o niebo lepiej a dodatkowo wchłonie nadmiar pojawiającego się latem potu.

Rozpoczęliśmy od panów, więc pozostańmy jeszcze chwilę w tym temacie i poruszmy odwieczny problem skarpetek plus sandały. Nie ma drugiego takiego miejsca na świecie gdzie panowie tak chętnie zakładają latem skarpetki do klapek i sandał. Ja tylko pytam: skoro jest gorąco i zakładamy lekkie klapki, to po co ogrzewać się skarpetkami? Chyba nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie, a z całą pewnością nie miłośnicy tego okropnego duetu.

Do tej listy warto dorzucić jeszcze zbyt krótkie szorty, w których maszerujemy ulicami, a powinniśmy w nich pokazywać się tylko na basenie czy plaży, ponadto wszelkie stroje, które nie są dostosowane do funkcji, jaką pełnimy w pracy.

Kobiety latem też nie są wolne od wpadek modowych, gdyż pokazują dosłownie wszystko to, co mają, zarówno swoje walory jak i wady, które powinny ukrywać. Bardzo łatwo na polskich ulicach zobaczyć latem panie w kusych spódniczkach, opiętych szortach czy kusych topach, choć ich figury są dalekie do ideału. Nie chcemy tutaj nikogo krytykować za złą figurę, doradzamy tylko, że dobrze wyglądać to znaczy wyglądać schludnie, czysto i przede wszystkim elegancko. A to oznacza, że eksponujemy delikatnie swoje walory i to, co mamy najpiękniejsze a ukrywamy wady. Zatem gdy mamy nieco więcej ciałka, to zamiast obcisłej spódniczki i topu załóżmy zwiewną sukienkę, w której będziemy wyglądać elegancko i pięknie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *