Shadow

Wakacje w górach

lopenik-1441662_1280

Jeżeli mamy dość tradycyjnych wakacji nad morzem, to warto może pomyśleć o urlopie w górach. Będziemy mieć więcej ruchu, pozwiedzamy i będziemy obcować z dziką przyrodą. Jeżeli to ma być nasza pierwsza tego typu wycieczka to wybierzmy spokojne trasy, tak, aby spacery były przyjemnością a nie katorgą.

Polecamy na początek wybrać się do Karpacza, turystycznej miejscowości w województwie dolnośląskim, w Sudetach Zachodnich w dolinie rzeki Łomnicy. Jest to bardzo urokliwe miejsce gdzie każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Znajdziemy tam bogatą bazę turystyczną o bardzo zróżnicowanym standardzie, zatem każdy znajdzie coś na swoją kieszeń. Znajdziemy tam, bowiem zarówno tanie schroniska, kwatery prywatne jak również ekskluzywne hotele.

W Karpaczu jest dużo ciekawych tras, zarówno dla osób zaawansowanych jak i dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z górami. Przed wyruszeniem w trasę bądźmy jednak ostrożni, zawsze sprawdzajmy pogodę i komunikaty na następne godziny. Nigdy nie zbaczajmy ze szlaku i zawsze informujmy kogoś, że wyruszamy na szlak i mówmy gdzie się wybieramy.

W samym Karpaczu warto zwiedzić Świątynię Wang, koniecznie nie wolno zapomnieć o tajemniczych wodospadach czy kruczych skałach. Oczywiście trzeba również odwiedzić Muzeum Lalek, Muzeum Techniki, Park Bajek, Muzeum Ptaków, Muzeum Sportu i Turystyki a także Muzeum Zabawek. Ciekawą atrakcją jest Kolorowa, czyli stok, na którym jeździ się specjalnymi samochodzikami. Jest to atrakcja zarówno dla młodszych jak i dla starszych, jednak dzieci muszą tutaj być pod opieką dorosłych.

Jak widać atrakcji w Karpaczu nikomu nie zabraknie, jednak wiadomo, że główna atrakcją w górach są wycieczki w góry? Warto wybrać się, więc na Śnieżkę i stamtąd podziwiać panoramę okolicy. Można w jedną stronę pójść szlakiem a wrócić wyciągiem, gdyż trasa na sam szczyt jest dość długa i nie każdy da sobie z nią radę. Na samym szczycie jest schronisko i restauracja, więc można sobie odpocząć, zjeść smaczny posiłek a potem znów wędrować w dół.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *