Shadow

Tanie latanie – podróżowanie bez tajemnic

Udało się! Upolowałeś tani bilet lotniczy na wymarzone wakacje.
Z uśmiechem planujesz swoją egzotyczną podróż życia, rezerwujesz hotele, przeglądasz polecane restauracje, sprawdzasz zabytki… Ale czy pomyślałeś, w co się spakujesz? Korzystając z ofert niskokosztowych linii lotniczych musisz pamiętać, aby przestrzegać ściśle określonych zasad odnośnie bagażu podręcznego. Walizka kabinowa do samolotu Ryanair, czy Wizair nie może przekraczać ściśle określonych przez przewoźnika wymiarów. Niestety przewoźnicy lubią je zmieniać.
Jeśli więc nie chcesz, żeby twoje wakacje stały się źródłem niepotrzebnego stresu, pamiętaj dwa razy sprawdzić wszystko przed wylotem!

Pułapki tanich linii lotniczych

Walizka kabinowa do samolotu Ryanair
Walizka kabinowa do samolotu Ryanair

Jeśli zależy ci na ekonomicznym podróżowaniu, musisz szukać biletów w tanich liniach lotniczych. Mimo wielu niedogodności pozostają one bezkonkurencyjne, jeżeli chodzi o cenę biletów. W Polsce najbardziej popularną linią jest Ryanair. Oferuje on szereg wygodnych połączeń w obrębie Europy z różnych krajowych lotnisk. Żeby jednak nasza podróż naprawdę była niedroga, musisz pamiętać
o przestrzeganiu kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim pamiętaj o tym, że walizka kabinowa do samolotu Ryanair musi spełniać określone przez linię wymogi. Warto sprawdzić je bezpośrednio przed wylotem, bo linia lubi często zmieniać dozwolone wymiary bagażu podręcznego. Dzięki temu unikniesz wysokich opłat za nadbagaż, które mogą stanowić wielokrotność ceny biletu.

Jaką walizkę wybrać?

Walizka kabinowa do samolotu Ryanair obecnie musi mieć wymiary nie większe niż 55 × 40 x 20 cm. Kupując nową walizkę, powinieneś jednak wybrać jak najbardziej uniwersalny model. Zastanów się, czy potrzebujesz tylko walizki kabinowej do samolotów Ryanair, czy też planujesz w przyszłości podróże innymi liniami lotniczymi. Jeżeli nie wykluczasz takiej możliwości, przejrzyj aktualne wymagania odnośnie bagażu podręcznego we wszystkich liniach, które bierzesz pod uwagę. Mogą to być np. wszyscy tani przewoźnicy, których siatka połączeń obejmuje Polskę. Następnie wybierz najbardziej optymalny rozmiar walizki, czyli taki który pozwoli ci bezpiecznie podróżować jak największą ilością linii. Jeżeli nie chcesz, żeby ograniczały cię wymiary walizki kabinowej do samolotów Ryanair, ani żadnej innej linii, zdecyduj się na zakup torby podróżnej. Do torby zawsze będziesz mógł spakować mniej rzeczy, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dzięki temu, nawet jeśli będzie większa, z łatwością dopasujesz ją do wymagań przewoźnika i nie będziesz się niepotrzebnie stresować przed wakacjami.

Przeczytaj także