Shadow

Spokojne miejsca nad Bałtykiem dla seniorów

 

beach-647938_1280

Plaże nad Bałtykiem kojarzą się nam wszystkim z zatłoczonymi plażami, hałasem i niezbyt ciepłym morzem. Z tym ostatnim nie ma co polemizować, gdyż faktem jest, że nawet w upalne lato temperatura w morzu ledwo przekracza 20 stopni Celsjusza. Choć temperatury powietrza ani wody nie zmieniamy, to jednak możemy znaleźć nad morzem spokojne miejsca gdzie nie ma wielu turystów i można wspaniale wypocząć.

Pierwszym miejscem, który zasługuje na uwagę zarówno dla seniorów jak i dla wszystkich, którzy poszukują na urlopie spokoju i ciszy są malownicze Piaski tuż przy samej granicy z Rosją. Jest to bardzo malutka i malownicza miejscowość gdzie nie ma jeszcze dużych ośrodków wczasowych, hucznych imprez i zabaw. Znajdziemy tam natomiast rozległe i piaszczyste plaże, a także wspaniałe pasma wydm. Do tego malownicza osada rybacka, która zapewni przez cały urlop świeżutkich ryb.

Kolejne z magicznych miejsc nad Bałtykiem gdzie nie zawitały jeszcze ekskluzywne hotele o ośrodki turystyczne to mała wieś o wdzięcznej nazwie Skowronki. Jest ona położona podobnie jak wspomniane wyżej Piaski na Mierzei Wiślanej, pomiędzy Kątami Rybackimi a Krynicą Morską. Tę miejscowość tworzy kilkanaście domów mieszkalnych, kilka malutkich pensjonatów i oczywiście najważniejsze: Bałtyk ze wspaniałą, piaszczystą i rozległą plażą. Mało turystów, zacisznie i niezwykle malowniczo.

Koniecznie na naszej liście nadmorskich miejscowości o charakterze spokojnym, ustronnym musi znaleźć się również Lubatowo. Mała miejscowość położona pomiędzy Karwią a Łebą. Charakterystyczna cecha tej miejscowości to rozległe lasy sosnowe, które odgradzają Bałtyk od reszty świata. Aby dostać się do wspaniałych i rozległych plaż Lubatowa trzeba przebrnąć około 2 kilometrów przez lasy i warto wiedzieć, że nie prowadzi tam żadna wygodna ulica czy deptak, tylko zwykła, piaszczysta i nieco sfatygowana droga leśna. Idealna dla rowerów lub też na piesze wędrówki. Trudy tej przeprawy przez las szybko zostaną nam wynagrodzone, gdy tylko ujrzymy pustą i niezwykle malowniczą plażę.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *