Shadow

Ciemne barwy we wnętrzach

living-room-482133_1920

Producenci farb prześcigają się w promowaniu i tworzeniu nowych odcieni barw, które potem goszczą na ścianach w naszych domach. Najczęściej wybieramy kolory bezpieczne, jasne i pasujące do każdej aranżacji. Najczęściej zatem są to różne beże, szarości i biel. Nieco odważniejsi podążają za trendami i malują ściany na grafit czy czarny. Czy takie barwy sprawdzą się i pasują do każdego wnętrza?

Nie bójmy się ciemnych barw, gdyż idealnie pasują do nowoczesnych wnętrz, zarówno do tych dużych jak i małych. Nie malujmy jednak ciemnymi kolorami wszystkich ścian, nawet w dużym pokoju. To przytłoczy i nie doda wnętrzu uroku. Gdy jednak ciemnym kolorem pomalujemy jedną lub dwie ściany i połączymy to z pasującym, jasnym odcieniem, to uzyskamy nowoczesny i bardzo ciekawy efekt. Na tle takiej ciemnej ściany można wyeksponować jakiś jasny mebel czy piękne obrazy w jasnych ramach.

W małych pomieszczeniach ciemne kolory również wyglądają ciekawie, ale tutaj musimy być ostrożni i wystarczy taka jedna ściana lub nawet jej fragment. Grafity, czernie czy grant, to najmodniejsze z ciemnych kolorów tej dekady. Idealnie współgrają z bielą czy kremowym i zastosowane razem utworzą bardzo nowoczesne i intrygujące wnętrze.

Ciemne kolory na ścianach idealnie pasują również do ekspozycji naklejek ściennych, które oczywiście powinny być w białym kolorze. Daje to bardzo ciekawy efekt i pozwala na stworzenie wnętrza jedynego w swoim rodzaju.

Taką ścianę w ciemnym kolorze, na której chcemy wyeksponować ciekawą naklejkę czy obraz, warto podświetlić lampkami. Gra świateł doda wnętrzu tajemniczości i sprawi, że będzie w nim o wiele przytulniej.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *