Shadow

Ryanair – nowe propozycje na wakacje

maroco-laksasbah-palac

Wybranie miejsca na letni wypoczynek, które odpowiadałoby całej rodzinie, nie zawsze musi graniczyć z cudem. Istnieją bowiem prześliczne zakątki świata, a jedyny wysiłek, jaki trzeba uczynić, to ich znalezienie.

Jeśli nie samochodem, to samolotem

Gdybyśmy ograniczali się tylko do podróżowania autem, zamknęlibyśmy sobie tym samym drogę dotarcia do najbardziej odległych miejsc na naszej planecie. Doskonałym wyjściem z sytuacji okazują się np. tanie loty z Ryanairem. Przeglądając połączenia zamieszczone na stronie przewoźnika, z pewnością znajdziemy odpowiednią destynację oraz, co ważne, możliwość bezpośredniego wylotu z Polski. Bywa, że nie da się uniknąć przesiadek, ale liczne, sezonowe promocje sprawiają, że dzięki nim nie dochodzi do zbytniego wydłużenia czasu podróży. Tę drobną niewygodę rekompensują komfort lotu, profesjonalna obsługa (wbrew niektórym krążącym opiniom) i, przede wszystkim, perspektywa wspaniałego relaksu oraz szansa zwiedzenia cudownych miejsc.

Gran Canaria – witaj wyspo zachwycająca wyjątkową naturą

Znajdująca się na Oceanie Atlantyckim Gran Canaria jest wyspą pod względem terytorialnym przypisaną do Hiszpanii. Plaże, hotele, apartamenty, zabytki stanowią ważne atrakcje turystyczne porównywalne jednak z tymi oferowanymi w innych częściach świata. Tym, co naprawdę urzeka na Gran Canarii, są sięgające niemal horyzontu wydmy w Maspalomas. Natura była niezwykle łaskawa dla miejsca, którego znakiem rozpoznawczym stało się także Roque Nublo. Stanowi je po prostu znajdująca się w samym centrum wyspy skała. Jej cechą charakterystyczną jest to, że wznosi się ponad sześćdziesiąt metrów nad poziom morza i nie styka się z innymi obiektami.

Maroko – do zakochania jeden krok – Fez

O takich miejscach jak Fez mówi się niejednokrotnie, że są to perły kultury z jednej strony, z drugiej natomiast określa się je mianem kolebki doznań i wzruszeń. Dzięki tanim lotom Ryanaira dotarcie do tego wyjątkowego zakątka nie stanowi najmniejszego problemu. Założone w VIII wieku naszej ery miasto posiada unikalny, średniowieczny klimat, czego odzwierciedleniem są na przykład zachowane garbarnie skór. Niemal namacalnie można zaobserwować proces ich wyrabiania. Miejscowość onieśmiela również bogatą architekturą i kunsztowną ornamentyką. Jej najpiękniejszym przykładem jest fontanna Place Nejjarine. Znajduje się ona w centralnym miejscu placu o tej samej nazwie. Można tu też podziwiać mauzoleum Idrisa II – syna założyciela miasta. Liczne zabytki doskonale oddają kulturę tego regionu. Pozostaje wyrazić ubolewanie, że do wnętrza niektórych obiektów nie mogą wchodzić wyznawcy innych religii.

Wakacje – wyczekiwany czas jeden raz w roku. Nie marnujmy go na pobyt w niewłaściwie przygotowanych miejscach. Dobry wybór zaowocuje odprężeniem, relaksem, a przede wszystkim zadowoleniem i niesamowitymi przeżyciami. Warto poświęcić chwilę na przemyślenie planów. Potem pozostanie już tylko ich realizacja, a to przecież czysta przyjemność.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *