Shadow

Powiększanie ust – tajniki zabiegu chirurgii plastycznej”

powiekszanie ust

Wąskie, czasem niemal niewidoczne, wargi bardzo często stają się źródłem kompleksów. Nic dziwnego, że za symbol kobiecości uznaje się usta wydatne, kształtne, z widocznym tzw. łukiem kupidyna nad górną wargą. Ten trend w modzie i stylizacji gwiazd można już zauważyć w latach dwudziestych XX wieku. Przykładem jest aktorka Louise Brookes, której wyraźny makijaż przeszedł do kanonów piękna. Perfekcyjny makijaż nie zawsze jest wystarczającym rozwiązaniem- zwłaszcza jeśli „matka natura” hojnie nas nie obdarzyła.

Zmysłowe usta to wabik przyciągający męskie spojrzenia. Właśnie na ponętne wargi mężczyźni często zwracają uwagę przy pierwszym spojrzeniu. Nic dziwnego, że kobiety właśnie do wyglądu ust przywiązują ogromną wagę.

Sposobem na osiągniecie celu może być tutaj zabieg powiększania ust!

Różnie też bywa z efektami takich zabiegów, które niejednokrotnie dalekie są od naszych oczekiwań – to oczywiście jest osobny temat. Dla osób zdesperowanych mimo wszystko jest to ostatnia deska ratunku. Warto się jednak zastanowić, czy taka desperacja jest rozsądna. W praktyce z mody nie wychodzi nigdy tylko jedna rzecz – naturalność. Wiele osób z bardzo dużymi ustami, naturalnymi bądź poprawianymi, wygląda jakby miały uczulenie i po prostu wielką opuchliznę. Więc może na samym początku warto sobie zadać pytanie: Dla kogo są przewidziane takie zabiegi?

Tak naprawdę dla każdego!

Młode osoby robią najczęściej powiększanie ust i modelowanie. Próbują troszeczkę poprawić ich kształt, wyciągnąć sam kącik, nieco część tzw. dzióbka. Poprawiają np. jedną czerwień, która jest za mała.

U nieco starszych osób często wykonywane są zabiegi odmładzania. Tego typu zabiegi są być może mniej popularne, bo kojarzą się z powiększaniem ust. Jednak możliwe jest działanie na całą okolicę ust, niwelowanie tzw. „zmarszczek palacza”, które przecież zmarszczkami palacza nie są- bo są to zmarszczki mimiczne. Poza tym można niwelować tzw. „zmarszczki marionetki” tzn. te w kącikach ust oraz bruzdy nosowo-wargowe.

Taki zabieg na ustach wyraźnie rozpogodzi i odmłodzi niejedną twarz. Zanim się jednak na cokolwiek zdecydujecie, rozważcie wszystkie argumenty „za i przeciw”. Do wyboru jest bowiem kilka preparatów i metod. Obecnie najczęściej są wykonywane takie zabiegi:
– za pomocą przeszczepu własnego tłuszczu,
– za pomocą przeszczepu własnej skóry
– lub za pomocą substancji wypełniających ( np. kwasem hialuronowym)

Co warto wiedzieć!

Przed zabiegiem: profilaktycznie warto zastosować kurację chroniącą przed opryszczką wargową.
Sam zabieg: trwa około 30 minut. Poprzedzony jest znieczuleniem miejscowym, zatem nie wiąże się z odczuwaniem bólu. Może wystąpić jedynie lekkie odczucie rozpierania.
Po zabiegu: pojawia się opuchlizna i czasem zasinienia. Warto przykładać w domu lód – na kilka minut co godzinę (w dniu zabiegu). Po trzech dniach (do tygodnia) wszelkie niedogodności znikną. Po tygodniu lub dwóch warto wybrać się do lekarza na kontrolę. Czasem bowiem potrzebna jest niewielka korekta. Po zabiegu należy unikać opalania!

Przeciwwskazania! Ciąża, okres karmienia piersią, zaburzenia krzepliwości krwi, ostre stany zapalne skóry.

Obecnie medycyna estetyczna zna wiele metod pozwalających w skuteczny i bezpieczny sposób powiększyć usta, a także przeprowadzić zabieg, którego efektem jest korekta ust. Ceny takich zabiegów ą bardzo różne i zależne od tego jak bardzo skomplikowany jest taki zabieg. Przedział to od ok 1000 zł do nawet 10 tyś. zł.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *