Shadow

Restauracja na Kazimierzu w Krakowie

142495800072155600

Każdy pobyt w Krakowie jest niesamowity. Miasto to jest jednym z najpiękniejszych w Polsce i od lat przyciąga swoją magią tłumy turystów z całego kraju oraz z zagranicy. Warto odwiedzić to urokliwe miejsce choć raz, by przekonać się, za co jest tak kochane.

Miasto miłośników kuchni

W Krakowie niemal na każdym kroku możemy znaleźć restauracje, w których skosztować można dań z całego świata. W dawnej stolicy Polski króluje więc nie tylko nasza rodzima kuchnia, ale i kuchnie inspirowane potrawami z Ukrainy, Litwy, Włoch czy Gruzji. Dzięki tak dużej różnorodności restauracji, w Krakowie – rozkocha się w nim każdy miłośnik dobrego jedzenia.

Co prawda, Kraków to nie tylko restauracje, Kraków (Kazimierz) to także niezliczona ilość zabytków i pięknych kamieniczek. Czymże jednak byłoby zwiedzanie miasta bez wspaniałego posiłku? Smaczna i zdrowa kolacja, może być idealnym zwieńczeniem dnia pełnego atrakcji, a pożywne śniadanie może dodać nam energii, by cały dzień spacerować i chłonąć niezwykły klimat miasta.

Czego spróbować?

Ogromny wybór restauracji w Krakowie sprawia, że możemy mieć trudność w wyborze jednego miejsca, w którym zjemy posiłek. Restauracje na Kazimierzu w Krakowie przyciągają nas bowiem wspaniałymi aromatami, którym nie sposób się oprzeć. Warto jednak zaznaczyć, że bez względu na to, o jakiej porze roku przyjedziemy do tego pięknego miasta, powinniśmy spróbować kuchni, w której wykorzystuje się regionalne składniki. Do regionalnych składników w okolicach Krakowa należą m.in.: kasza krakowska, ser gazdowski (gołka), bundz, bryndza podhalańska, kiełbasa lisiecka, karp zatorski, suska sechlońska czy śliwowica łącka i jarzębiak izdebnicki.

W wielu restauracjach wykorzystuje się te niezwykłe składniki do nadawania lokalnego charakteru daniom, które wszyscy dobrze znamy i kochamy. Ponadto w okresie wiosennym i letnim warto skusić się na spróbowanie potraw, w których główną rolę grać będą sezonowe warzywa i owoce, smakujących wybornie tylko w tym okresie.

A może kuchnia międzynarodowa?

Jeśli jednak po spróbowaniu lokalnych specjałów, zapragniemy skosztować czegoś innego, możemy wybrać się do lokalu, w którym serwowana jest kuchnia międzynarodowa (np. do Le Scandale). Potrawy inspirowane kuchniami z całego świata doskonale sprawdzają się, gdy idziemy do restauracji w większej grupie osób – zyskujemy wtedy pewność, że w menu każdy znajdzie pozycję dla siebie.
Warto podkreślić, że w restauracjach serwujących kuchnię międzynarodową podaje się nowoczesne, lekkie i eleganckie dania, które zachwycają nawet największych smakoszy o najwrażliwszych podniebieniach. Ponadto tego typu restauracje często są prowadzone przez osoby, które zdobywały kulinarne doświadczenie w wielu słynnych restauracjach na całym świecie. Dzięki temu, lokale te są prowadzone w sposób profesjonalny, a zatrudniana w nich kadra kucharzy oraz kelnerów cechuje się najwyższym poziomem umiejętności w swoim zawodzie. Odwiedzając restauracje takie jak Le Scandale zyskuje się pewność, że podany w nich posiłek będzie pyszny, a nasze wrażenia niezapomniane.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *