Shadow

Studia MBA – opłacalna inwestycja we własną przyszłość

jakie-studia

Jeszcze nie tak dawno skrót MBA budził wśród Polaków jedynie zaskoczenie i konsternację, a większość z nich nie miała pojęcia co tak naprawdę oznacza. Obecnie studia biznesowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a uczelnie, które je prowadzą, zapewniają swoim studentom nie tylko coraz wyższy poziom edukacji, ale są również gwarantem uczestnictwa w międzynarodowych projektach i dają dostęp do uaktualnionej wiedzy z obszarów zarządzania firmą czy najnowszych trendów gospodarczych.

Studia MBA: dla kogo?
Pod skrótem MBA kryje się tytuł Master of Business Administration. Jest on przyznawany po ukończeniu przez studenta podyplomowych studiów trwających dwa lata. Złożoność poruszanych na studiach zagadnień oraz ich sprecyzowany zakres sprawiają, że studia MBA zostały stworzone głównie dla osób, które aspirują do objęcia kierowniczych stanowisk w średnich i dużych przedsiębiorstwach, a także menedżerów różnego szczebla. Zdarza się, że na studia tego typu przyjmuje się osoby, które miały już doświadczenia w prowadzeniu własnej działalności czy zarządzaniu firmą. Studia MBA mają na celu podniesienie kwalifikacji i praktycznych umiejętności słuchaczy, którzy dzięki temu świetnie odnajdują się w wymagających realiach gospodarki rynkowej nie tylko w kraju, ale także zagranicą.

Gdzie studiować?
Rozważając możliwość studiów podyplomowych MBA, należy przede wszystkim wybrać odpowiednią uczelnię, która zagwarantuje wysoki poziom nauczania, dostęp do międzynarodowego środowiska akademickiego, a w przyszłości – ułatwi rozwój kariery i będzie szansą na szybki awans w branży. Wyższe Szkoły Bankowe nie bez przyczyny cieszą się wśród pracodawców opinią najbardziej cenionych uczelni niepublicznych w Polsce (jak wynika z rankingów Wprost przeprowadzonych kolejno w 2013 i 2014 roku), a prowadzone tam studia MBA umożliwiają studentom nabycie kluczowych kompetencji biznesowych, tak istotnych w rozwoju ich późniejszych karier zawodowych. Należy jednocześnie nadmienić, że wewnętrzna polityka uczelni zakłada praktyczne podejście do kształcenia oraz stawia na przyjazną atmosferę i pomoc studentom we wszelkiej możliwej formie. Program studiów MBA realizowanych na uczelniach WSB został opracowany w oparciu o dynamiczną analizę sytuacji na rynku pracy oraz wymagań pracodawców, przy współpracy z praktykami biznesu, z nastawieniem na interaktywne formy zajęć, takie jak case studies, symulacje czy warsztaty, których celem jest zdobywanie wiedzy praktycznej. Plan zajęć został opracowany w sposób, który umożliwia łączenie pracy i nauki, więc osoby czynne zawodowo mogą w pełni korzystać z oferty WSB. Studia MBA na WSB to nie tylko możliwość poszerzania horyzontów i wszechstronna wiedza z różnych obszarów zarządzania, a także źródło cennych kontaktów zawodowych – dyplom ukończenia studiów to przepustka do nowych, korzystnych perspektyw zawodowych.

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *