Shadow

Przyczepa kempingowa – sposób na inwestycję i udany wakacyjny wypoczynek.

U naszych zachodnich sąsiadów prawie na każdym podwórku można zobaczyć przyczepę kempingową. Gdy tylko jest kilka dni wolnego z pracy, to od razu pakują niezbędne rzeczy, całą rodzinę i wyruszają na wycieczkę. Zatrzymują się na napotkanych po drodze polach kempingowych i tym sprytnym sposobem zwiedzają swój kraj a także i wiele innych. Przyczepami podróżują zarówno młode rodziny z dziećmi jak i staruszkowie. Można ich spotkać niemal w całej europie i także często w naszym kraju.

Moda na podróżowanie i spędzanie urlopu na kempingu powoli dociera i do nas i być może warto zastanowić się nad zakupem takiej przyczepy. Oczywiście zakup na zakup nowej nie będzie mogła sobie pozwolić cała rodzina, jednak na taką z rynku wtórnego owszem.

Tym sposobem zainwestujemy raz, a potem będziemy oszczędzać spore kwoty na wakacyjnych noclegach. Będziemy też mogli zatrzymać się w każdym niemal miejscu, gdyż nawet w małych miejscowościach znajdują się przeznaczone do tego miejsca. Oczywiście można również popytać u prywatnych osób, w gospodarstwach agroturystycznych i tam zaparkować swój ruchomy domek.

Spędzanie wakacji w przyczepie kempingowej jest podobne do nocowania w namiocie, jednak o wiele bardziej komfortowe i intymne. W przyczepie mamy, bowiem zarówno toaletę, prysznic, kuchnie i sypialnię, wystarczy podłączyć się do kanalizacji, do prądu i mamy mały domek ze wszystkimi wygodami.

Ciekawym pomysłem są przyczepy z namiotem, w którym możemy urządzić sobie strefę do zabaw dla dzieci, gdy pada deszcz, lub po prostu powiększyć sobie strefę do wypoczynku.

Kupując przyczepę kempingową musimy wziąć pod uwagę nie tylko jej cenę, ale przede wszystkim to, na ile jest przeznaczona osób. Pamiętajmy, że ich wnętrza są tak zaprojektowane, aby zmieścić dokładnie tyle osób, ile podaje producent. Pamiętajmy o tym, bo łóżka są bardzo wąskie i na pewno nie upchamy na jednym dwójki dzieci. Zatem dobieramy przyczepę do wielkości nasze rodziny, sprawdzamy jej wyposażenie i wybieramy modele z kuchnią, szafkami, toaletą i prysznicem. Gdy wyjedziemy z dziećmi, to te wygody naprawdę bardzo nam się przydadzą. Nie trzeba będzie, bowiem biegać do wspólnych toalet i prysznicy, a to na pewno potrafi zepsuć nie jeden wypoczynek.

Przy zakupie przyczepy pamiętajmy też o tym, aby sprawdzić czy nasz samochód posiada hak, przy pomocy, którego połączymy się z przyczepą. Jeżeli nie posiadamy takiego auta, to albo pozostaje nam zmiana na inny model lub zakup kampera, który jednak jest już dość drogą inwestycją.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *