Shadow

Jaki czytnik ebooków wybrać?

Książka jako jedyna potrafi nas w najpiękniejszy sposób, bo przy użyciu naszej wyobraźni przenieść w zaczarowany świat. Poprzez czytanie możemy zrelaksować się, przenieść w inny wymiar i zapomnieć o problemach. To takie piękne. Czytanie znów wraca do łask, a wszystko za sprawą takiego cudownego urządzenia, które skutecznie zastępuje nam książkę, a mowa tutaj o czytniku ebooków.

Czytanie przy komputerze nie jest wygodne, a przede wszystkim jest nie zdrowe. Męczą się nasze oczy, co źle na nie wpływa. Jeśli mamy zamiar czytać książki z ebooka musimy wybrać taki który będzie najlepszy. Ważne jest aby zrozumieć jaka jest różnica pomiędzy ebookiem a tabletem. Różnica jest zasadnicza, otóż tablet to inaczej komputer tylko w mniejszej wersji. Możemy na nim wykonywać te same czynności które wykonujemy na komputerze. Natomiast czytnik służy tylko i wyłącznie do czytania książek i nie wyświetla kolorów, jedynie czarno-białe.

Przy wyborze czytnika, należy zwrócić uwagę na to jaki format obsługuje. Najlepiej aby był to MOBI lub EPUB jest to właściwie warunek konieczny jaki musi spełniać nasz czytnik. Coraz więcej producentów oferuje czytniki w obu tych wersjach razem. Bardzo przydatną opcja jest także możliwość otwierania na naszym czytniku takich formatów jak dokumentu DOC czy PDF-u. Kolejnym ważnym elementem na który warto jest zwrócić uwagę jest, czas jaki trzyma na akumulatorze. Wiadomo im dłużej tym lepiej.

Ogólnie rzecz biorąc zazwyczaj czytniki nie zużywają dużo energii, dlatego bez problemu możemy czytać przez kilka godzin bez podładowywania. Jednak warto sprawdzić tę informację w razie gdy bardzo dużo czytamy, a nie będziemy mieli możliwości podładowania go w razie sytuacji awaryjnej.

Przed zakupem musimy zdecydować się także jaki rozmiar ebooka chcemy kupić. Jest to sprawa typowo indywidualna, do czytania książek wystarczy nam już 6 cali. Nie jest on duży i zmieści się wszędzie. Jednak im większy ekran tym lepiej się czyta. Jest to jednak kwestia gustu i upodobań, każdy musi dobrać rozmiar czytnika pod swoje indywidualne potrzeby. Kupując czytnik pamiętajmy o tych wszystkich zasadach w wybór nie będzie trudny.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *