Shadow

Okulary przeciwsłoneczne – pamiętaj o nich również na jesień!

Okulary przeciwsłoneczne są nie tylko bardzo funkcjonalne – stanowią również świetny dodatek do stylizacji i wbrew powszechnym przekonaniom nie musimy rezygnować z ich noszenia wraz z nadejściem jesieni! Jakie modele królować będą tego roku?

Okulary przecisłoneczne kojarzą się najczęściej z latem, upałem i palącym słońcem. To wówczas chronimy nasze oczy przed drażniącymi promieniami słonecznymi. Mało kto jednak wie, że te zimowe słońce może być dla szkodliwe dla naszych oczu. Spowodowane jest to niskim kątem padania promieni słonecznych, które są znacznie bardziej oślepiające, niż te letnie. Dodatkowo zimą wrażenie to potęguje biały śnieg, który wraz ze słońcem tworzy konfigurację zabójczą dla naszych oczu. Każdy z nas zna to wrażenie, gdy patrzenie na śnieg sprawia nam problem, ślepi i powoduje zmęczenie i łzawienie oczu. To między innymi z tego powodu głównymi użytkownikami okularów przecisłonecznych zimą są narciarze i amatorzy sportów zimowych.

Nie należy zatem chować okularów do szuflady, wręcz przeciwnie! Warto zaopatrzyć się w okulary, bardziej odpowiadające porze jesienno-zimowej. Które modele zatem polecamy? Świetnym pomysłem są odwiedziny strony www.1242.eu, na której znaleźć możemy przeróżne okulary najlepszych, światowych marek. Niezmiennie na rynku króluje firma RayBan.

Klasyczne modele takie jak ERIKA Black Rubber – świetnie będą komponować się z niemal każdą stylizacją. Dodatkowo jeśli lubimy zaszaleć z kolorami – do wyboru mamy kilkanaście rozmaitych wykończeń spośród których każda kobieta znajdzie własny model. Klasyką są również grubsze oprawki i prostokątne szkła, której reprezentantem może być np.

WAYFARER Havana. Jest to flagowy model marki RayBan, który jest doskonale przemyślany i również świetnie skomponuje się z niejedną jesienną stylizacją.

Męską część czytelników zachęcamy z kolei do zapoznania się z modelami marki OAKLEY, w szczególności serią FROGSKIN, w której znaleźć możemy modele eleganckie np. OAKLEY FROGSKIN Matte Black o klasycznym, męskim wykończeniu, a także modele dla sportowców tj. OAKLEY FROGSKIN Eclipse Collection Blue, które bez wątpienia będą idealne na codzień, do jazdy samochodem czy na górskie wycieczki.

Warto pamiętać, że okulary to nie tylko stylowy dodatek, lecz przede wszystkim ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV. Dobre jakościowo soczewki są wyposażone w specjalne filtry, które odbijają i polaryzują światło słoneczne. Są zatem polecane podczas dłuższej ekspozycji na słońcu, podczas jazdy samochodem czy rowerem lub na spacerze. Brak prawidłowego zabezpieczenia oczu przed słońcem może nie tylko powodować ich zmęczenie, ale także zapalenie spojówek czy rogówki, a w cięższych przypadkach nawet oparzenia plamki, co z kolei prowadzić może nawet do zaćmy, ślepoty czy nowotworu wewnątrzgałkowego. Przed zakupem warto sprawdzić jakie filtry i atesty posiadają szkła okularów, aby zapewnić oczom jak największą ochronę i komfort.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.