Shadow

Piękny wygląd na święta

girl-845897_1280

Święta już za pasem, każdy więc dwoi się i troi, aby wszystko było odpowiednio przygotowane. Sprzątamy, gotujemy, robimy zakupy, kupujemy prezenty i ozdoby. Często w natłoku tych świątecznych przygotowań zapominamy o sobie, a przecież chcemy w ten wyjątkowy czas wyglądać pięknie i elegancko.

Przeciętna, polska kobieta nie ma najzwyczajniej w świecie czasu dla siebie. Jest przecież praca, dom, dzieci i mnóstwo innych obowiązków. W okresie przedświątecznym jeszcze dochodzi wiele dodatkowych, więc naprawdę trudno wykrzesać czas dla siebie. W efekcie na święta jesteśmy zestresowane, przemęczone i wściekłe, że znów nie udało nam się znaleźć czasu na zadbanie o swój wygląd.

Teraz, gdy jeszcze do świąt troszkę czasu, to zastanówmy się jak rozplanować wszystkie przygotowania, pamiętając i na pierwszym miejscu stawiając siebie. Pamiętajcie, że to nie czysty egoizm, ale również dbanie o spokój i szczęście w swojej rodzinie. Kobieta zadbana, to kobieta szczęśliwa i dowartościowana. Przekłada się to na relacje rodzinne, więc warto o tym nie zapominać.

Co zatem zrobić, aby w święta wyglądać wyjątkowo?

Przede wszystkim pamiętajmy o swojej twarzy, na której najbardziej widać wszelkie nasze zaniedbania. Zatem znajdźmy chwilę na zrobienie peelingu, zarówno twarzy jak i całego ciała. Najlepiej wykonać go pod prysznicem, nie zajmie wiele czasu, a korzyści naprawdę sporo. Po kąpieli nakładamy grubą warstwę balsamu do ciała, zawijamy się w gruby ręcznik, nakładamy maseczkę regenerującą na twarz i tak przygotowane odpoczywamy. Można wykorzystać ten czas na wykonanie manicure i w ten sposób nie będziemy miały poczucia, że nic nie robimy, a wiele kobiet ma często wyrzuty sumienia.

Takie zabiegi wystarczy wykonać dwa razy w tygodniu, a do świąt nasza skóra będzie aksamitnie gładka i piękna.

Przed świętami warto również odświeżyć nieco swoją fryzurę, warto, więc umówić się na wizytę do fryzjera. Nie zostawiajmy tego na ostatnią chwilę, gdyż przed samymi świętami jest zawsze spory ruch, a i my nie będziemy miały zbyt wiele czasu.

Tak odświeżone i zadbane wybierzmy się jeszcze na zakup świątecznej garderoby, a z całą pewnością w ten świąteczny czas będziemy czuć się wyjątkowo.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *