Shadow

Paryż na weekend

louvre-102840_640

Paryż to miasto, którego nikomu przedstawiać nie trzeba, a każdy chciałby odwiedzić je choć raz. Jeśli jednak nie jedzie się zorganizowaną wycieczką, a chce odwiedzić to miasto podczas weekendu, dobrze znaleźć hotel, który pozwoli zregenerować siły i będzie położony blisko atrakcyjnych miejsc do zwiedzania, których w stolicy Francji nie brak. Co więcej, sam hotel może okazać się bardzo specyficznym miejscem, z pobytu w którym pozostaną wspomnienia na długie lata.

Odkrycie takich „perełek” nie jest trudne. Tego typu hotele można znaleźć z HRS, specjalistyczną stroną do wyszukiwania jak najlepszych miejsc na nocleg i wypoczynek. Jedną z ciekawszych, zwracających uwagę ofert jest czterogwiazdkowy hotel Les Rives de Notre Dame – z jego okien widać słynną katedrę, a ścisłe centrum miasta jest tuż na wyciągnięcie ręki, dzięki czemu miejsce to może stać się świetną bazą wypadową na dłuższy pobyt. Miłośnicy sztuki mogą skorzystać z usług trzygwiazdkowego Renoir Saint Germain – tu każdy z 29 izolowanych akustycznie pokojów posiada]obraz Auguste Renoira, jednego z czołowych przedstawicieli impresjonizmu. Kolejny przykład ciekawego hotelu to Lancaster, ulokowany w XIX-wiecznej willi, którego pokoje wypełnione są antykami i dziełami sztuki, zaś rozciągający się wokół, zadbany ogród jest do wyłącznej dyspozycji gości. W podobnym stylu urządzony jest Art Hotel Batignolles – tutaj goście hotelowi mają do dyspozycji pomieszczenia wyposażone w stylowe meble, zaś w Sezz Paris spodziewać się można bogatego wystroju, włącznie ze szkłem Murano oraz skórzanymi meblami.

Jak widać wybór ciekawych hoteli w Paryżu jest spory, a każdy może znaleźć taki, który najlepiej będzie pasować do osobistych preferencji, a także, co równie ważne, zmieści się w budżecie przeznaczonym na podróż do Paryża. Niezwykły hotel to zarówno wstęp do atrakcji oferowanych przez to miasto, jak również i atrakcja sama w sobie, warto więc dobrze ją wybrać.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *