Shadow

Najlepsze fotografki ślubne w Polsce

Zdjęcia z dnia ślubu i wesela stanowią niesamowitą pamiątkę, do której wracać będą całe pokolenia, wspominając ten piękny moment w życiu nowożeńców. Za pomocą fotografii opowiadać można wspaniałe, pełne wzruszeń opowieści. Te wszystkie magiczne chwile warto uwiecznić nie tylko w naszej pamięci, ale i na kartach papieru. Uchwycić je i podkreślić ich wyjątkowość potrafi tylko profesjonalny i wrażliwy fotograf. Jak takiego znaleźć? Co zrobić by zdjęcia z tego najważniejsza dnia były udane i służyły nam przez lata?

Zdjęcia ślubne stworzyć można zarówno w sesji studyjnej jak i plenerowej i w obu tych przypadkach powstać mogą wspaniałe fotografie, jednak sesje plenerowe posiadają niezwykły klimat, a naturalne światło słoneczne daje cudowny, niepowtarzalny efekt na zdjęciach. Sesje plenerowe powstać mogą z przeróżnym motywem przewodnim. Realizowane były już zdjęcia w miejscach nietypowych i ekstremalnych np. w górach czy też w jeziorach lub nawet pod wodą! Są to zdjęcia niewątpliwie dla osób odważnych, o niekonwencjonalnym podejściu, lecz najczęściej nowożeńcy podążają za tradycją i decydują się na ujęcia delikatne, zmysłowe, pełne miłości i wrażliwości. Największym minusem sesji plenerowych jest nieprzewidywala pogoda, która może popsuć małżeńskie plany na piękne zdjęcia. Szczególnie w przypadku kiedy decydują się na odbycie sesji w dniu ślubu. Wówczas najczęściej para młoda umawia się z fotografem na inny termin, bądź wykonuje zdjęcia w pomieszczeniu.

Przed wyborem fotografa ślubnego warto przeanalizować rynek, przyjrzeć się dziełom ewentualnych kandydatów, porównać ceny i dokładnie przemyśleć styl fotografii jaki preferujemy. Wówczas będzie nam o wiele łatwiej znaleźć „tego jedynego” fotografa, który będzie towarzyszył nam w tym wyjątkowym dniu. Świetnym miejscem rozpoczęcia swoich poszukiwań jest serwis www.fotograf-wesele.pl, który pozwala wyszukać fotografów w naszym mieście, a także pooglądać poszczególne propozycje z sesji zdjęciowych innych par. Regularnie sporządzana jest także lista najlepszych fotografów miesiąca, która pozwala jeszcze szybciej i dokładniej wyłonić najlepszych specjalistów. Oto kilku z nich:

Ewa z Dąbrowy Górniczej

Genialne kadry prezentuje Ewa, która świetnie wykorzystuje grę świateł i urok natury, tworząc wspaniałe fotografie plenerowe na planie gór, jezior, a także łąk czy parków, czyli z pozoru „zwykłych” miejsc – lecz w rękach dobrego fotografa zmieniających się w piękną aranżację ślubną.

Karolina z Wrocławia

Karolina prezentuje niezwykły, rustykalny, bardzo zmysłowy styl. Zdjęcia są niezwykle klimatyczne, a dobór miejsc i ustawienie „modeli” bardzo trafione.

Zdecydowanie warto przejrzeć prace Karoliny, w jednej chwili można przenieść się do cudownego, magicznego świata. Piękne są zdjęcia również z przygotowań – np. te ukazującą pannę młodą w domu, pośród mnóstwa rzeczy, popłochu i ukochanych piesków, ale również w pełni radości i ekscytacji.

Martyna z Rzeszowa

Martyna z kolei wykonuje piękne zdjęcia nie tylko z momentu zaślubin i imprezy weselnej, ale także z przygotowań, wychwytując mnóstwo emocji malujących się na twarzach nowożeńców i rodziny przed ceremonią. Świetnie wykorzystuje wdzięki natury – wodę, wiatr czy słońce do stworzenia przepięknych aranżacji.

Justyna z Krakowa

Justyna tworzy piękny, naturalny klimat przypominający nieco wyraz artystyczny poprzedniczki Karoliny. Panie tworzą wyjątkowe, zmysłowe sesje, zarówno plenerowe jak i w pomieszczeniach. Fotografie prezentowane są nie tylko w kolorze, ale również w skali szarości. Podziwiać możemy wspaniałe aranżacje i duże przestrzenie na dalszym planie zdjęć, nadając im głębi i patosu.

Dzięki temu zestawieniu dostrzec możemy jak różne mogą być zdjęcia ślubne i jak na wiele różnych sposobów można je zrealizować. Jest to nie tylko świetna podpowiedź co najbardziej nam się podoba, ale także inspiracja co do scenariusza naszej własnej sesji. Każda propozycja wzbogacona jest o obszerną notkę autora, opinie innych, wstępną cenę i lokalizację. Wiele mówi także podana liczba odsłon i poleceń, co również warto wziąć pod uwagę. Znaleźć możemy kilka innych podobnych portali, a w nich mnóstwo pomysłów i wspaniałych artystów. Warto zaglądać także na blogi tematyczne, na których pary szczegółowo opisują własne sesje ślubne i współpracę z fotografem. Można również dzięki temu dowiedzieć się jak powinny wyglądać przygotowania do tej chwili, na co zwrócić uwagę i czego unikać. Doświadczenie innych i nierzadko ich błędy mogą nas wiele nauczyć, tak aby na naszym ślubie nie miała miejsca żadna wpadka!

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *