Shadow

Jaki power bank wybrać?

Czy kiedykolwiek znalazłeś się w sytuacji kiedy niski poziom baterii w telefonie uniemożliwił Ci odbycie ważnej rozmowy lub użycie innej funkcji w smartfonie lub tablecie?

Smartfony mają pomagać nam pozostawać w kontakcie z bliskimi i pozwalać nam na uzyskanie dostępu do informacji, gdziekolwiek byśmy się znajdowali. Trudno to jednak zrobić, gdy bateria ma się zaraz rozładować a nigdzie w pobliżu nie ma gniazdka elektrycznego.

Na szczęście istnieje wygodne rozwiązanie tego problemu. Power bank jest to takie niewielkich rozmiarów urządzenie, które można podłączyć do telefonu i ładować baterię wszędzie tam gdzie chcesz, bez względu na miejsce w jakim jesteś. Idealnie nadaje się do przechowywania w samochodzie, kieszeni lub torebce, dzięki czemu źródło energii masz zawsze przy sobie. Na rynku dostępne są setki rodzajów tych urządzeń dlatego pojawia się pytanie jak wybrać ten właściwy?

Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego dla siebie banku energii. Po pierwsze, zwróć uwagę na moc. Najważniejszą cechą, na którą musisz zwrócić uwagę przy zakupie power banku, jest moc baterii, im większa jej wartość, tym silniejszy jest akumulator. Najlepiej wybierać taki Power bank którego pojemność jest ok. trzy razy większa niż pojemność baterii w smartfonie. Ważna jest także liczba portów USB. Należy zadać sobie pytanie,czy chcesz jednorazowo ładować więcej niż jedno urządzenie?

Jeśli odpowiedziałeś tak na to pytanie to powinieneś szukać power banku, który ma więcej niż jeden port USB. Pamiętaj jednak, że bateria wyczerpie się szybciej, jeśli będzie ładować wiele urządzeń na raz. Ważny jest także rozmiar. Większość power banków ma stosunkowo małe rozmiary. Jeśli jednak chcesz, aby power bank mieścił się w kieszeni lub portfelu, poszukaj takiego, który jest zdecydowanie mniejszy.

Ostatnią rzeczą, której potrzebujesz to zepsuty power bank gdy bateria smartfona zaczyna umierać. Uniknij tego problemu, kupując urządzenie, który jest lekkie a przy tym wykonane z wytrzymałego materiału. Istnieje także kilka dodatkowych funkcji, które mogą sprawić, że power bank będzie łatwiejszy w użyciu. Po pierwsze, wiele z nich posiada jasne diody LED na zewnątrz, które będą świecić, gdy bank jest naładowany i gotowy do użycia. Istnieją również banki energetyczne, które wyposażone są w małe przyssawki z jednej strony. Przyssawki przyklejają się do tylnej części telefonu, dzięki czemu można ładować urządzenie bez konieczności trzymania zarówno telefonu, jak i power banku.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *