Shadow

Ślub w pięknej odsłonie. Dodatki, które dodadzą blasku.

Każde wyjątkowe wydarzenie zasługuje na piękną oprawę. Przede wszystkim należy dobrze przemyśleć kwestię ozdób, ponieważ to od nich zależy klimat i nastrój całego przyjęcia. Dzięki dobrze dobranym elementom, zdjęcia i film z uroczystości zachwycą i staną się piękna pamiątką na całe lata.

Jakie ozdoby wybrać?

Dekoracje na ślub powinny być dobrze i dobrane do motywu przewodniego całego wydarzenia. Jest to ważny element, o którym warto pomyśleć już parę miesięcy przed ślubem. Jeżeli para młoda uzna, że wybierze jakiś kolor jako przewodni – warto dobrać ozdoby w podobnym odcieniu. Często motywem przewodnim są kwiaty, ptaki itp. czyli symbole niewinności i subtelności, aczkolwiek zdarza się, że wiele osób decyduje się na odważniejsze tony np. głęboka czerwień, czy nawet czerń, która w połączeniu ze złotem lub srebrem odda klimat glamour.

Elementy dekoracyjne od A do Z

Na początku należy zadbać o wygląd panny młodej. Wiele z nich uważa, że wianek będzie dobrym wyborem w dniu ślubu i upiększy całą kreację. Oczywiście jest to bardzo dobry pomysł i przede wszystkim taki wianek dobierany jest także pod kolor bukietu ślubnego. Kwiaty, które znajdą się w bukiecie zależą od pory roku, w której organizowana jest uroczystość oraz od dostępności kwiatów. Niekiedy może się okazać, że znalezione w internecie przykłady bukietów ślubnych nie będą możliwe do zrealizowania, ze względu na brak ich występowania w Polsce. Polecane jest więc udanie się do kwiaciarni w celu uzyskania najlepszych porad odnośnie kwiatów na ślub. Kolejnym ważnym elementem jest wybór strojenia samochodu. Należy pamiętać, że nie wszystko musi być w takich samych kolorach – jest możliwość tworzenia wariacji odnośnie odmian barw. Przy dekorowaniu samochodu należy uzyskać informację, czy można udekorować klamki poprzez przywiązanie kwiatów czy należy użyć przyssawek. Jeżeli wybiera się ślub w kościele to także można zadbać o odpowiednią dekorację. Nie należy jednak zbytnio przesadzać – kościoły same w sobie są już ładnie ozdobione. Jednakże zawsze można dodać odrobinę uroku. Popularne stały się tabliczki z wersami „Hymnu o miłości” ustawiane wzdłuż przejścia w kościele. Idealnie pasują do stylu boho, ponieważ głównie wypisywane są na drewnianych tabliczkach. Warto pamiętać o przystrojeniu krzeseł dla pary młodej oraz świadków, a także o lekkiej ozdobie ławek i ołtarza.

Miejsce całej zabawy to sala weselna, która nie może zostać pominięta w procesie dekorowania. Gdy główna uroczystość, czyli ślub została już zakończona, impreza przenosi się do innego miejsca i następuje efekt rozluźnienia. Na sali weselnej często robione są zdjęcia z gośćmi, więc warto zadbać o jak najmniejszy szczegół wydarzenia. Ważne jest aby udekorować stoły na uroczystości. Można użyć do tego małych kwiatków, lub innych ozdób ale należy pamiętać by nie przesadzać. Gdy na stole znajduje się za dużo niepotrzebnych dekoracji, nie ma miejsca na jedzenie, talerze i sztućce, co może być problematyczne. Upiększanie stołu prezydialnego oraz ściany za nim także doda polotu i szyku do całej oprawy ślubu. Właściwie wszystko czego potrzebujesz do udekorowania kościoła i sali na ślub znajdziesz w sklepie Ślubna Alejka. Dekoracje w sklepie zostały pogrupowane w kolekcje dzięki czemu łatwo będzie Ci znaleźć różne dekoracje, które pozwolą stworzyć spójny wystrój.

Przeczytaj także