Shadow

Roboty kuchenne – jakie funkcje są najbardziej przydatne, za co warto zapłacić więcej?

Nie lubisz spędzać zbyt wiele czasu w kuchni? A może wręcz przeciwnie – uwielbiasz gotować i na przygotowywaniu różnych potraw potrafisz spędzić całe godziny? W obu przypadkach przyda Ci się robot kuchenny – urządzenie niezastąpione podczas przyrządzania szybkich, pysznych i aromatycznych posiłków.

Jakie są rodzaje robotów kuchennych?

Roboty kuchenne to wielofunkcyjne urządzenia, które mogą siekać, rozdrabniać, ucierać, miksować i ubijać. Choć zajmują dużo miejsca, mogą zastąpić wiele innych sprzętów AGD, a także usprawnić przygotowywanie posiłków. A jakie są rodzaje robotów kuchennych?

Roboty kuchenne można podzielić na miksery, rozdrabniacze, malaksery, roboty kuchenne wielofunkcyjne oraz roboty z misą. Dodatkowo wyróżnia się roboty tradycyjne, w których mieszadła obracają się wokół własnej osi oraz planetarne, w których mieszadło porusza się wokół własnej osi oraz wokół misy.

Te urządzenia można też podzielić na wielofunkcyjne roboty kuchenne z misą oraz z malakserem. Ze wszystkimi rodzajami robotów kuchennych możesz zapoznać się na portalu www.homebook.pl/produkty/roboty-kuchenne, przejrzeć ich ceny oraz specyfikację. Dzięki temu łatwiej będzie Ci wybrać najbardziej optymalny sprzęt do kuchni.

Jakie zastosowanie ma robot kuchenny?

Biorąc pod uwagę wysoką cenę robotów kuchennych można by się zastanawiać, czy na pewno opłaca się je kupować? Zdecydowanie tak, ponieważ te najbardziej zaawansowane sprzęty mogą zastąpić mikser, blender, wyciskarkę, młynek, maszynkę do mięsa, czy młynek do zbóż.

Dodatkowo, przy pomocy specjalnych przestawek, robot kuchenny może służyć do zagniatania ciasta (co z pewnością usprawni pieczenie wyrobów drożdżowych), krojenia frytek lub ubijania piany.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu robotów do kuchni?

Bez względu na to, jaki sprzęt AGD do kuchni chcesz kupić, zawsze w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę jego moc. Moc urządzenia wpływa na czas i efektywność pracy. Ponadto im większa moc, tym dłużej robot kuchenny może pracować, bez obaw o to, że spali się silnik.

Następnie warto zwrócić uwagę na ilość obrotów na minutę. Przy czym bardziej opłaca się kupić urządzenie posiadające regulację ilości obrotów – to wpływa na jego efektywność.

Unikaj natomiast robotów kuchennych wyposażonych w plastikową misę, które szybko ulega zniszczeniu.

Dodatkowe funkcje robotów kuchennych

Oprócz podstawowych funkcji, które odpowiadają za zastosowanie robota kuchennego, warto sprawdzić dodatkowe możliwości, jakie to urządzenie posiada. Coraz większą popularnością cieszy się sprzęt z funkcją łatwego czyszczenia oraz z blokadą, która zabezpiecza przed niewłaściwym montażem.

Robot kuchenny powinien być też wyposażony w podstawę antypoślizgową oraz w schowek na przewody. W codziennym użytkowaniu może przydać się też tryb pulsacyjny, który umożliwia m.in. kruszenie lodu oraz w funkcję wagi – wtedy nie trzeba dodatkowo ważyć produktów przed wsypaniem ich do misy.

Można też dopłacić do zabezpieczenia przed przegrzaniem oraz przed niezamkniętą pokrywą. To zmniejsza ryzyko występowania awarii urządzeń, dlatego warto zwrócić na to uwagę.

Choć często wysoka cena robotów kuchennych odstrasza potencjalnych kupujących, w praktyce ten sprzęt zastępuje wiele innych urządzeń oraz ułatwia codzienne gotowanie. A to wszystko sprawia, że w rzeczywistości jest korzystnym zakupem.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *