Shadow

Majorka – czyli rajskie wakacje

Gdy marzą nam się prawdziwie rajskie i egzotyczne wakacje, to warto wybrać się na jedną z wysp archipelagu Balearów, na Majorkę. Jej walorami turystycznymi zachwycało się wiele znanych osób i często wrażenia z pobytu tam odzwierciedlały się potem w wielkich dziełach.

Ziemia na wyspie jest bardzo urodzajna, dzięki temu możemy podziwiać tam bujne i pachnące lasy oliwne i figowe. Do tego urodzajne uprawy rozmaitych warzyw, które smakują równie doskonale jak i wyglądają. Oczywiście niezapomnianych wrażeń dostarczą nam wspaniałe widoki górskie a także plaże i turkusowe morze. Możemy więc podziwiać cudowną florę i faunę, a także spacerować i wędrować górskimi szlakami. Nie zabraknie też wrażeń dla miłośników architektury, gdyż w wielu częściach wyspy zachowało się sporo ciekawych, starożytnych budowli.

Co warto zwiedzić?

Oczywiście na pierwszym miejscu wymienimy stalicę Palmę, z urokliwymi uliczkami wśród zabytkowych kamienic i rezydencji. Króluje tu styl barokowy z domieszką pozostałości po Katalończykach. Koniecznie zwiedźmy tutejsze star miasto ze wspaniałym Pałacem Almudaina, odwiedźmy liczne restauracje i kafejki. Spróbujmy miejscowych specjałów i przyjrzyjmy się życiu miejscowych ludzi.

Kolejne kroki warto skierować na Półwysep Formentor, to niewątpliwie najpiękniejszy zakątek wyspy. Strome, skaliste klify, dzika przyroda, cudowne widoki i ekskluzywny hotel, to tylko niektóre atrakcje tego niezwykłego miejsca. Choć ceny w tym hotelu są wysokie, to jednak nie brak tam turystów, którzy polują na znanych i bogatych tego świata. Warto bowiem wspomnieć, że hotel Fermentor jest ulubionym miejscem znanych gwiazd i osób publicznych.

W pobliżu znajdują się bardzo ciekawe jaskinie, w których wnętrzach można podziwiać trzy malownicze jeziorka. Jest to miejsce bardzo tajemnicze, niezwykłe i warto tam zajrzeć, choć na chwilę.

Jeżeli znudzi nam się już podziwianie dzikiej przyrody, to warto skierować się do miejscowości Cala Dor, gdzie można zasmakować prawdziwego luksusu. Już od samego portu wyraźnie widać, że tę miejscowość wypoczynkową polubili bogacze, gdyż mnóstwo tam luksusowych jachtów i żaglówek. Miejscowość ma bardzo ciekawą i specyficzną architekturę, pełno w niej domków wypoczynkowych, które są koloru białego, z okrągłymi oknami, mnóstwem łuków i zaokrągleń. Nie brak tam również ekskluzywnych hoteli, które również są utrzymane w podobnym tonie. Oczywiście w każdej uliczce mnóstwo ekskluzywnych restauracji, sklepików, barów i wszystkiego, co potrzebują wymagający turyści. W tej miejscowości znajdziemy dwie wspaniale utrzymane plaże, które przyciągają rzesze turystów.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *